Мед Атлант

З Франківська відправлять чергову партію книжок на Чернігівщину

Від початку повномасштабного вторгнення росії минуло понад 80 днів.

За цей час українські воїни змогли вибити ворога з території Київщини, Чернігівщини та Сумщини. Там окупанти лишили після себе лише руїни та горе. Знищували не лише мирне населення, а й будівлі, майно та культурну спадщину. Якщо людей повернути неможливо, то є шанс відновити пам’ять. Зруйновані будинки та бібліотеки  – відбудуються. А книжкові полиці наповняться новими книжками про українську історію, культуру та мову.

Саме тому Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби ім. Степана Бандери, що на вул. Тарнавського, 22 розпочав ініціативу збору книжок, щоб відправити їх на Чернігівщину, а пізніше  – на Сумщину.  Виникла ідея зробити вибірку такої літератури й передати її в ті бібліотеки, які найбільше постраждали. Адже зараз ці міста й села вже визволені з-під окупації та поступово відновлюються та повертаються у звичне життя, в тому числі  – в культурне.

Ініціатива виникла після того, як зі ЗМІ отримав інформацію про те, що в тих регіонах, які перебували під окупацією російських військ (особливо Чернігівщини та Сумщини), постраждало дуже багато бібліотек. Окупанти спалювали не лише самі приміщення, але й книги українською мовою. Особливо книги з історії, сучасних письменників, поетів. Тобто ту літературу, яка “не лягала” в основу “руського міру,  – розповідає директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук.Та звертається з проханням й надалі продовжувати приносити книги. Адже напрацьовуються варіанти, щоб наступного разу відвезти їх вже в Сумську область.

Багато мешканців нашого краю відгукнулося на ініціативу Музею, що стартувала декілька тижнів тому. Тож люди приносять й передають корисну літературу.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків також відгукнувся на ініціативу та передає декілька десятків примірників на Чернігівщину зібрання статей Степана Бандери “Перспективи української революції”. Адже зараз особливий інтерес в людей є до постаті Степана Бандери. А “Перспективи української революції”  – це його творча спадщина. Очільник міста переконаний, що ця книга дасть кожному зрозуміти, що ворог-окупант не змінився за десятиліття. А також в книзі є багато відповідей на питання, як зараз мають діяти українці.

Сподіваюся, що в кожну бібліотеку краю потрапить по одному примірнику цієї гарної книжки,  – каже Руслан Марцінків.

Також в Музеї (вул.Тарнавського, 22) проходять безкоштовні курси з історії національно-визвольної боротьби краю щовівторка та щочетверга. Розпочинаються о 15:00.  Сам музей відкритий для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...