Мед Атлант

Прикарпатець розробив систему нічного бачення для автомобілів військових. ВІДЕО

Прикарпатець Володимир Муссур розробив систему нічного бачення для автомобілів військовослужбовців. За допомогою цих приладів бійці можуть їздити вночі з вимкненими фарами.

Першу систему нічного бачення для авто Володимир Муссур зробив два місяці тому на прохання свого друга, батько якого зараз на передовій, пише Суспільне.

Тоді, пригадує, не зміг знайти такі прилади в інтернеті, тому вирішив їх розробити самостійно. Зараз, каже чоловік, їх продають за понад 30 тис. грн.

В мого друга батько служить під Авдіївкою. Він з побратимами розбили автомобіль через те, що їхали вночі й не бачили перешкод. І він попросив: “Придумай щось таке, щоб ми могли їхати, бо бувають ночі, що трошки видно, а бувають такі, що хоч око виколи”. Військові мусять зупинятися, черкати запальничкою, чи є узбіччя, бо фари там категорично не можна вмикати. Коли передав, хвилювався, чи працює. А може взагалі скажуть, що воно не годиться. Мені передзвонили й сказали: “Супер! Робіть ще”, — розповідає Володимир Муссур.

З його слів, це — класична версія системи нічного бачення. Іноді на прохання військових майстер може додати потрібну кількість камер чи моніторів, або ж збільшити довжину кабелів. Всі новації, які впроваджує чоловік, спочатку завжди тестує.

“Система для їзди автомобілем без фар складається з камери відеоспостереження, монітора, штекера та кабелів, з’єднаних в єдине. Камера відеоспостереження — на магнітах для того, щоб можна було кріпити швидко. Монітор на підніжці на двосторонній скоч ліпиться на панельку для зручності”, — розповідає Володимир Муссур.

За два місяці чоловік виготовив для військових майже 300 приладів нічного бачення для автомобілів.

“Дальність підсвічування в цих моделей — приблизно 30 м. Це дає змогу їхати в повній темноті зі швидкістю до 40 км/год. Хоча були відгуки від військових, що їхали 40 км/год. Бо, кажуть, коли артобстріл іде, то тут тиснеш на газ і все”, — каже Володимир Муссур.

Прикарпатець розповідає, що люди замовляють ці пристрої щодня. До прикладу, 11 серпня він отримав 18 замовлень. Майстер просить людей оплачувати вартість деталей, з яких він складає ці системи. Собівартість такого пристрою зараз становить приблизно 4 тис. грн. За два місяці від початку виробництва ця сума збільшилася майже вдвічі.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...