Мед Атлант

Волохатий носоріг часів льодовикового періоду повертається на Прикарпаття

У Парку історії Землі, що на Богородчанщині людям покажуть волохатого носорога, якого знайшли науковці в 1929 році у Старуні.

Прикарпатці побачать копію гіпсового зліпку доісторичної тварини, який зберігається у Краківському природознавчому музеї поруч із самою муміфікованою тушею: носоріг лежить на спині у позі, як його знайшли.

На початку ХХ століття ця знахідка стала справжньої сенсацією світового масштабу.

«Це була одна із найбільших сенсацій в світі тоді. Унікальним було те, що це була ціла туша, а не лише кістки. Це була доісторична тварина законсервована в озокериті, нафті та різних сполуках. Збереглась шкіра, шерсть, яка хоч і випала, але лежала поруч, навіть у шлунку збереглись рештки рослин, якими він харчувався», – розповів доктор біологічних наук, провідний науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України Андрій Бокотей.

До Франківщини цей гіпсовий зліпок привезли понад рік тому, задовго до повномасштабного вторгнення ворога, але через війну його презентацію відклали аж досі.

У Парку історії Землі копію волохатого носорога на загальний огляд виставлять 14 травня.

Цей експонат називають найвпізнаванішим зображенням доісторичної тварини у світі. Адже такі копії старунського волохатого носорога раніше замовили собі найкращі природничі музеї світу. І тепер його бачитимуть і прикарпатці.

Історія з цією копією волохатого носорога розпочалася ще у 2019 році. Саме тоді кореспондентка ТСН Алла Пасс у рамках телевізійного проекту ініціювала подальші пошуки у Старуні, дізнавшись від науковців, що та земля може ховати у собі ще багато цікавого, аж до муміфікованих рештків прадавньої людини. І якби пошуки увінчалися успіхом, Україна б знову прославилася на увесь світ.

«Це на рівні як гробниці в Єгипті, Скіфська пектораль та інші. У нас чомусь ця історія забута. Прикро стало, коли зрозуміла наскільки ця історія не цікава і не цінується навіть в селі Старуня, області та України», – зазначила Алла Пасс.

Після виходу проекту в ефір, Парк історії Землі зацікавився можливістю отримати у свою експозицію копію старунської знахідки.

«Ці копії є у провідних музеях світу – Лондона, Токіо, Зальцбурга та Брюсселя та багатьох інших країнах. В Україні досі такого не було», – додала журналістка.

Представниця Парку історії Землі Юлія Поясник розповіла, що перемовини із Краківським музеєм розпочалися ще до повномасштабного вторгення ворога і тривали близько року. Зрештою він виготовив копію і для них.

«Це унікальна подія для нас, бо це єдина така копія в Україні. Адже це наш носоріг, який був віднайдено в селі Старуні. Завдяки ЗСУ, які дають нам можливість підтримувати нашу культуру, історію, зараз ми відкриємо цю копію волохатого носорога у Парку історії Землі», – додала Юлія Поясник.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...