Вагітність після ЕКЗ: в чому особливість
22 Лютого, 11:31
Поділитись статтею
Надзвичайно актуальною медичною і соціальною проблемою є відновлення репродуктивної функції жінок, які страждають на безпліддя.
Частота безпліддя в шлюбі досягає за різними даними 20%, що створює соціально-демографічні проблеми державного масштабу. Для України проблема безплідного шлюбу протягом останніх десятиріч загострилась, оскільки з 1990 р. спостерігається негативний приріст населення.
За даними ВООЗ, безплідний шлюб впливає на демографічні показники значно більше, ніж разом взяті невиношування вагітності та перинатальна патологія, розповідає МІСТУ акушер-гінеколог, лікар І категорії, кандидат медичних наук Наталія Литвин.
“Останні десятиріччя характеризуються все більшим розповсюдженням допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) для лікування безплідних пар в нашій країні та у всьому світі. Екстракорпоральне запліднення і перенесення ембріонів (ЕКЗ і ПЕ) розглядається як один з найбільш перспективних методів лікування жіночого безпліддя трубно-перитонеального ґенезу та не тільки”, – каже Наталія Литвин.
Застосування різних допоміжних репродуктивних технологій у розв’язанні проблеми безпліддя є тільки першим кроком, за яким слідує наступний, надзвичайно важливий – забезпечення виношування вагітності й народження здорової дитини.
“Однак, попри сучасне лабораторне і медикаментозне забезпечення програми, успішна імплантація ембріонів з розрахунку на один перенесення в матку матері не перевищує 20–35%, а частота невиношування вагітності після застосування ДРТ може коливається від 11 до 66%, що значно знижує загальну ефективність лікування безпліддя. Якщо при природному зачатті припиняється 15% вагітностей, то після запліднення в циклах ЕКЗ-ПЕ – 30%, причому 75% спонтанних переривань вагітності відбуваються в I триместрі. Слід зазначити, що частота мимовільних абортів збільшується у жінок старшого віку”, – зазначає гінекологиня.
Перебіг вагітності у пацієнток після екстракорпорального запліднення відрізняється цілим рядом особливостей.
“Більшість із цих жінок до моменту настання вагітності уже досягли віку 30 років і старше, у зв’язку з цим вік жінки є найбільш несприятливим прогностичним чинником. Нерідко у них обтяжений акушерсько-гінекологічний анамнез, відмічаються різноманітні порушення репродуктивної системи, супутні екстрагенітальні захворювання. Комплекс цих несприятливих факторів має негативний вплив на характер та частоту ускладнень при вагітності, яка наступила внаслідок використання ЕКЗ. Ці жінки належать до групи високого ризику акушерських та перинатальних ускладнень. Вагітності, які ж прогресують, нерідко супроводжуються плацентарною дисфункцією, синдромом затримки розвитку плода, передчасними пологами і рядом інших перинатальних ускладнень”, – додає Наталія Литвин.
Саме тому такі пацієнти потребують особливого, ретельного супроводу та підтримки, щоб їх мрія якнайшвидше відчути щастя батьківства здійснилась.
Медикаментозне лікування, хірургічне, допоміжні репродуктивні методики, психологічна підтримка – все це вам можуть надати в “Прикарпатському центрі репродукції людини”. Тут за державний кошт лікують жіноче та чоловіче безпліддя.
Протягом 2023 року в заклад звернулося майже 3 тис. осіб. Медики провели близько 400 процедур допоміжних репродуктивних технологій. 226 жінок таки отримали бажану вагітність.
Варто додати, що державна програма в «Прикарпатському центрі репродукції людини» діє з 2005 року. Першу спробу штучного запліднення вам гарантує держава. У центрі вам нададуть якісну допомогу на кожному етапі Державної програми. З кожним пацієнтом тут працюють індивідуально, з урахуванням його потреб та можливостей.
За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +380 68 525 2828.
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола 51г
Поділитись статтею