Як спорт впливає на менструальний цикл: що потрібно знати
22 Березня, 12:15
Поділитись статтею
У темі спорту та жіночого здоров’я є чимало міфів та дискусій. Жіночий організм має свій «розумний механізм», який і називається менструальним циклом, і спорт суттєво впливає на його роботу.
Про це МІСТУ розповіла лікар акушер гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант» Марʼяна Петрина.
Що таке менструальний цикл?
Менструальний цикл – це циклічні зміни в організмі жінки, зовнішнім проявом якого є менструація. Розберімо його на періоди (фази) та дізнаємося, які тренування будуть більш ефективні, а які варто зовсім виключити.
Перша фаза менструального циклу – менструація (1-6 день циклу)
У цій фазі відбувається відторгнення ендометрію, посилюється ріст фолікулів, піднімається ріст естрогену. У той же час, через крововтрату, знижується рівень феритину та гемоглобіну. Самопочуття кожної жінки є індивідуальним і залежить від багатьох факторів.
Під час менструації варто зменшити:
*інтенсивність силових, інтервальних, кросфітних, колових тренувань
*тривалість бігу
– виключити:
*вправи на прес
*розтяжки чи шпагат
*перевернуті асани в йозі
*присіди та випади зі штангою
*випади ногами
*плавання та відвідування бань та саун
Водночас корисними під час менструацій будуть :
-йога (крім перевернутих асан)
-пілатес
-стречинг (без шпагатів)
-тренування з власною вагою
-вправи на верхню частину тіла
-легке кардіо
-вправи на гнучкість
Друга фаза – фолікулярна (6-13 день циклу)
«Під час цієї фази піднімається рівень тестостерону та естрогену у крові, підвищується метаболізм. Цей період вважається найбільш сприятливим для інтенсивних занять спортом. Якщо ви себе добре почуваєте, не маєте жодних скарг, то і протипоказів до спортивних тренувань у вас немає.» – радить лікар акушер гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант» Марʼяна Петрина.
Третя фаза – овуляція (12-15 день)
Кожна жінка по-різному себе почуває у цей період. Хтось має незначні больові відчуття, а хтось зовсім її не помічає. Все ж у цей період варто виключити деякі силові вправи як станова тяга, жим ногами, випади.
Четверта фаза – лютеїнова (16-28-35 день)
У цю фазу підвищується прогестерон, метаболізм жінки зменшується, затримується рідина.Часто жінки помічають збільшення ваги на 1,5-3 кг. Для цього періоду ідеальними будуть тривалі і монотонні кардіотренування. Вони будуть сприяти виведенню зайвої рідини та зменшать прояви передменструального синдрому.
«Варто зауважити, що надмірні навантаження, різкі коливання ваги тіла, дефіцит калорій, особливо з виключенням жирів з раціону, прийом «спортивного харчування – стероїдних препаратів» можуть негативно вплинути на гормональний баланс жіночого здоров’я. – наголошує лікар акушер гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант» Марʼяна Петрина. – Любі жінки, запам’ятайте, ви займаєтеся спортом для здоров’я, а не щоб його зруйнувати! Прислухайтеся до свого організму!».
Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:
+38 (095) 00 38 452
+38 (095) 00 38 453
+38 (097) 41 13 133
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).
Соцмережі:
https://www.facebook.com/medatlantif
https://instagram.com/med_atlant.if?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
https://instagram.com/medatlant.beauty?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Реклама
Поділитись статтею