Звуження сечоводу: лікар-уролог ЦМКЛ розповів про симптоми, діагностику та лікування
14 Червня, 11:55
Поділитись статтею
Звуження сечоводу (гідронефроз) – це вроджена або набута патологія, яка виникає внаслідок звуження місця переходу лоханки нирки в сечовід.
Завідувач відділення урології та малоінвазивної хірургії Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) Ігор Білик відзначає, що вроджена патологія проявляється, як правило, до 30 років, а набута розвивається внаслідок травм, пухлин або сечокам’яної хвороби.
Ігор Білик називає симптоми звуження сечоводу:
«Пацієнти відчувають гострі або тупі болі в області попереку, лихоманку, ознаки інтоксикації, підвищену стомлюваність, нудоту, блювоту, судоми. У таких хворих зменшується кількість виділеної сечі. Сеча, яка все ж виділяється, може бути мутною та мати різкий неприємний запах».
Лікар розповідає, що для діагностики стриктури сечоводу здійснюється:
• УЗД нирок;
• УЗД судин;
• рентгеноконтрасне обстеження;
• КТ нирок;
• МРТ.
Діагноз «звуження сечоводу» є абсолютним показанням для оперативного лікування, відзначає Ігор Білик.
Лікування
«Якщо поразка ниркової тканини мінімальна, тоді виконуються різні реконструктивні операції відповідного відділу сечоводу, метою яких є ліквідація звуження протоків та відновлення вільного відтоку сечі з чашково-лоханочного апарату нирок. При серйозних ураженнях верхніх сечових шляхів і розвитку ниркової недостатності застосовується відкрита або пункційна нефростомія. Також, іноді проводиться ендоуретеральное розсічення спайок з установкою стента, бужування і балонна дилатація звуженого відділу сечоводу, але вони не дають стійкого ефекту і можуть привести до ще більших ускладнень», – розповідає Ігор Білик.
На початкових стадіях розвитку хвороби урологи ЦМКЛ здійснюють нетравматичну лапароскопічну операцію, яка гарантує відновлення нормальної роботи нирки.
Лікарі-урологи приймають у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису телефонуйте у контакт-центр:
+380951031030
+380670999111
Поділитись статтею