Мед Атлант

«Ветеранська політика має запрацювати у кожній громаді Прикарпаття», – Світлана Онищук

На цьому сьогодні під час наради із своїми заступниками, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, головами районних військових адміністрації, територіальних громад Прикарпаття наголосила Голова Івано-Франківської ОВА.

«Івано-Франківська область є серед лідерів в Україні за розвитком ветеранської політики. У цьому напрямі вже багато зроблено: створені управління, відділи у територіальних громадах, також формується відповідний штат з супроводу ветеранів, запрацював Ветеранський простір при Івано-Франківській обласній державній адміністрації. Ветеранська політика в області розвивається, проте ще є над чим працювати. То ж закликаю громади активно впроваджувати ветеранську політику, щоб допомогти людям, які повертаються з фронту адаптуватися до мирного життя», – зазначила очільниця області.

Про порядок забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя доповіла заступниця голови облдержадміністрації Людмила Сірко.

«Реалізація ветеранської політики – це обов’язок кожного з нас, який ми маємо перед захисниками, нашими ветеранами які втратили здоров’я, захищаючи нас, і перед тими родинами Героїв, які не дочекалися з війни своїх рідних», – зазначила Людмила Сірко.

За її словами, на Прикарпатті при кожній райдержадміністрації створено відділи або управління ветеранської політики. Поряд з цим, є відповідальні фахівці за ветеранську політику. Також створено:

Центр ветеранського розвитку при Національному технічному університеті нафти і газу, Центр ментального здоров’я при Івано-Франківському національному медичному університеті, 6 ветеранських просторів при територіальних громадах, реабілітаційні центри як в закладах охорони здоров’я, так і в благодійних громадських організаціях, Центри життєстійкості тощо.

Торік запрацювала інституція «Фахівець супроводу ветерана мобілізованих осіб», яка передбачає надання інформаційного супроводу та підтримки, надання консультацій щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи тощо.

Відбір на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проводиться в три етапи. Подати можна не більше однієї заяви від однієї особи. Відправлену заяву відредагувати не можна.

Фахівець із супроводу ветерана не може бути штатним працівником виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної ради, структурного підрозділу місцевої райдержадміністрації, а лише комунального підприємства.

Один фахівець супроводу надаватиме підтримку 100 людям – а це ветерани та члени їхніх сімей.

На сьогодні в області вже працевлаштовано 27 фахівців і це 6-те місце в державі за кількістю. Проте потреба залишається, адже ще не заповнено більше 40 вакансій.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...