Галицьке Євангеліє з багаторічною історією повернули на Прикарпаття
23 Серпня, 12:10
Поділитись статтею
Після завершення урочистостей Архієрейської Літургії, 5 серпня, перед Галицькою чудотворною іконою Матері Божої у Крилосі патріарх Святослав повідомив про повернення копії Галицького Євангелія 1144 року до музею “Митрополичі палати”.
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, презентував вірянам науково-популярний збірник “Духовна спадщина Давнього Галича”. Важливою частиною цього збірника є видрукуване з точних фотокопій Галицьке Євангеліє 1144 року.
Отець оголосив: ця подія увійде до історії України, повідомляє видання “Gazeta.ua“.
Крилоське Євангеліє 1144 року – найдавніше рукописне Євангеліє з точно датованих слов’янських рукописів Євангелія- тетр (Четвероєвангелія). Рукопис створено в Галицько-Волинському князівстві.
На початку XIV століття, після доповнення рукопису Крилоське євангеліє вкладено якимось Яковом в якийсь храм. Запис про це зберігся на ст. 111, але її початок втрачено та назва храму залишається невстановленою, – йдеться на сайті прес-служби Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Ще в 1576 рукопис перебував в Успенському кафедральному соборі Крилоса, про що свідчить залишений на ньому підпис єпископа Гедеона (Балабана). Згодом, Євангеліє потрапило у Молдову, а пізніше в невідомий час рукопис потрапив в Москву до справників друкарського двору ієромонаха Тимофія. У 1920 рукопис надійшов у відділ рукописів Державного історичного музею, де зберігається донині.
Копія Галицького Євангеліє тепер зберігатиметься у музеї “Митрополичі палати”, старовинному пам’ятнику архітектури. У минулому будівля слугувала резиденцією митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Зараз це музей історії Галича.
Читайте також: В Івано-Франківську спростовували міфи про Степана Бандеру
Поділитись статтею