ЗНО 2023: в якій формі відбудеться цьогорічна вступна кампанія?
24 Травня, 18:16
Поділитись статтею
Залежно від цього вибору майбутні абітурієнти планують, до якого університету вони хотіли б вступити, та обирають предмети, з яких мають скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Про особливості ЗНО та вступної кампанії у 2023 році йтиметься в цій статті.
Закінчення школи – це дуже бентежний, емоційний та доленосний етап для кожної дитини. Одинадцятий клас – це своєрідне роздоріжжя, на якому дитина має вирішити, що робити далі, що їй подобається та чим би хотілося займатися впродовж життя. Залежно від цього вибору майбутні абітурієнти планують, до якого університету вони хотіли б вступити, та обирають предмети, з яких мають скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Про особливості ЗНО та вступної кампанії у 2023 році йтиметься в цій статті.
ЗНО буде, але…
Навіть у такі надскладні для України часи життя продовжується, діти здобувають освіту та планують своє майбутнє. Проте стара система проведення ЗНО зараз була б недоцільною через декілька причин:
- Незручність проведення.
Кожний випускник складає 3 чи 4 тести ЗНО. Але в нинішніх реаліях, коли десятки тисяч дітей поїхали за кордон, процес організації тестування стає максимально некомфортним для всіх.
- Безпекові питання.
Не всі школи оснащені достатньою кількістю безпечних приміщень для великої кількості дітей.
З огляду хоча б на ці дві причини можна зрозуміти, чому Міністерство освіти і науки ухвалило рішення змінити форму ЗНО. У цьому році тестування буде проходити у форматі національного мультипредметного тесту.
Особливості НМТ 2023.
Національний мультипредметний тест – це форма ЗНО, що видається сьогодні оптимальною. Організатори максимально спростили формат зовнішнього незалежного оцінювання. Серед особливостей НМТ можна виокремити такі:
-
- Діти складають один тест, що містить в собі питання з трьох предметів.
- Оцінюється кожен предмет окремо.
- Обов’язкові предмети: українська мова та математика, третій предмет дитина вибирає відповідно до потреб своєї майбутньої спеціальності (наприклад, для медичної справи бал з біології матиме вищий коефіцієнт, ніж з математики, тобто результат з біології дасть більше балів для вступу на цю спеціальність).
- Абітурієнти складають тести в спеціально обладнаних комп’ютерних класах (які будуть працювати як в Україні, так і в інших державах).
- Тести не будуть містити великих відкритих завдань, таких як есе, власне висловлювання чи повноцінне розв’язання задачі.
Ще варто додати, що НМТ з усіх предметів проводиться за чинною програмою зовнішнього незалежного оцінювання. Тож як готуватися?
Найкращий спосіб підготуватися до ЗНО (НМТ).
З усіма проблемами, що спіткають на дітей наприкінці навчання, дуже важко сконцентруватися та ґрунтовно підійти до підготовки. Найкращим варіантом, особливо за такий короткий час до екзамену, є перевірені курси підготовки до ЗНО:
- На курсах готують від початку та до кінця – викладачі формують навчальні матеріали, що базуються на актуальній (а це важливо) програмі ЗНО.
- Під час самопідготовки завжди є спокуса відкласти її на потім. З курсами так не вийде, адже вони є певним моральним договором учня зі школою, батьками та самим собою.
- Велика кількість практичних завдань у форматі НМТ, що допоможуть дитині підготуватися.
- Для 11 класу ідеально, якщо підготовка відбувається онлайн. Це збереже майбутнім випускникам і випускницям багато цінного часу.
Важливий та відповідальний момент для кожної дитини потребує відповідного ставлення до нього. Дуже радимо якомога якісніше підготуватися до НМТ, адже його результати визначатимуть доступні опції у вступі до університету. Успіхів вам у підготовці та у вступі!
Поділитись статтею