Виклики війни: у Франківську напрацьовують нову освітню стратегію. ФОТО
13 Червня, 11:42
Поділитись статтею
Якою надалі буде освіта в умовах війни та після перемоги обговорюють в Івано-Франківську під час освітнього форуму в рамках «Стратегія міста Івано-Франківськ 2030».
За словами міського голови Руслана Марцінківа, наразі є потреба в новій стратегії, бо та, яку затвердили до 2027 року зараз не актуальна, адже вона була розрахована лише для міста. Зараз доєднались 18 сіл громади, крім того, в місті проживає велика кількість ВПО.
“В рамках розробки стратегії Івано-Франківська до 2030 року ми сьогодні працюємо над освітнім блоком. Розуміємо, що без якісної освіти від дитячого садочка до ВНЗ не буде і розвитку самого міста. Також обговорюємо освіту в умовах війни. Після форуму будуть працювати робочі групи, які напрацьовуватимуть стратегію розвитку, яку ми маємо затвердити на сесії вже в кінці 2023 року. Максимально залучимо до розробки освітян та дітей, аби стратегія дійсно була ефективна”, – каже мер.
Подібний форум в Івано-Франківську – показовий в цьому році і стане прикладом для інших міст, впевнений голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.
“Під час війни ми маємо дуже багато викликів які впливають на якість освіти. Через війну проти України ми втратили життя наших вчителів, зруйновані садки, школи, ВНЗ. Також ситуацію погіршили й тривоги та відключення електроенергії. Як виправити ситуацію та як надолужити втрачене ми сьогодні обговорюємо”, – наголошує Руслан Гурак.
На форум завітав також заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький. Разом з освітянами заступник міністра планує обговорити стратегію вищої освіти Івано-Франківська.
“Івано-Франківськ цікавий тим, що тут великий потенціал для університетського розвитку. З точки зору Києва, університетський потенціал зараз дещо розпорошений серед різних закладів ВНЗ. Я бачу тут потенціал для науково-технічного розвитку, аби Франківськ був не лише туристичним, але й науковим містом”, – додає Михайло Винницький.
За його словами, попит на українську освіту є й закордоном. Так, на НМТ з-за кордону записалися 26 тисяч учнів, які бажають вчитися в Україні.
“Це надихає нас на певний потенціал і показує нашу відповідальність. Тому такі форуми є важливими для розвитку не лише локальної, але й всеукраїнської освіти”.
Поділитись статтею