Івано-Франківський ліцей № 3 першим в місті долучився до програми подолання освітніх втрат. Тричі на тиждень охочі безкоштовно надолужують знання з трьох предметів: математики, української та англійської мов.
Про це розповіла Суспільному директорка закладу Наталія Микула.
З її слів, програму подолання освітніх втрат розробляло Міністерство освіти України разом з міжнародними партнерами. Взяти участь в ній можуть школярі 5-9 класів.
Учениця Марія Сегін минулий навчальний рік провела у Великій Британії. Дівчина повернулася до України й каже, що має надолужувати навчання.
“Там — легша програма як з математики, так і з мов”, — пояснює Марія.
Вчителька математики Олександра Никируй каже: такі додаткові заняття потрібні всім педагогам.
“У нас багато дітей внутрішніх переселенців, які на собі відчули небезпеку, війну, стреси й потребують нашої підтримки. Є діти, які зараз повертаються з-за кордону. Оскільки є різниця в навчальній програмі, то потрібно, надолужувати деякі предмети”, — каже Олександра Никируй.
Вчителька української мови Світлана Ткачук розповідає, що сьогодні відбулося перше заняття з української мови за програмою 7 класу. Щоб обрати теми для занять, освітянка опитувала дітей у тестовій формі.
“Наприклад, діти майбутнього 8 класу попередній рік вивчали морфологію. Звісно, що основні питання пов’язані з цим розділом. Я вже бачила, що у них виникали проблеми з дієсловом та його формами. Сьогодні — перший урок, й ми повторюємо. Це — чудовий шанс для дітей безкоштовно отримати такі послуги, аби надолужити пропущені знання”, — розповідає Світлана Ткачук.
Безкоштовні заняття триватимуть до 31 грудня, каже директорка ліцею Наталія Микула. Зараз дітей поділили на групи — до 10 учнів в кожній. Однак у серпні очікують, що до навчання долучаться більше школярів. На кожен з трьох предметів записалося понад 70 дітей.
“Наразі — це діти тільки з нашого ліцею. Але ми знаємо, що департамент освіти говорив про те, якщо батьки з інших навчальних закладів освіти хотіли б отримати такі освітні послуги, звичайно, ми готові їх прийняти”, — говорить Наталія Микула.