17-річний юнак з Івано-Франківщини вступив до американської школи і отримує там стипендію

Ернест Протас з Івано-Франківщини вступив до американської школи і отримав там стипендію Девіса.

З розповіді хлопця сума з грантом від школи складає $275 000.

Пише МІСТО за інформацією інтернет-стільноти у Фейсбук.

У інтерв’ю Ukraine Global Scholars 17-річний юнак розповів про свої найпріорітетніші інтереси, підготовку до вступу в школу, а також розповів плани на майбутнє.

“Мене звуть Ернест, мені 17 років, і я з міста Івано-Франківськ, що в мальовничій Галичині! Про UGS я дізнався завдяки друзям, що також подавали заявку на програму 2016 року. Я вступив до The Taft School, що розташована в місті Вотертаун, штат Конектикут, і отримав там стипендію Девіса, яка в сумі з грантом від школи складає $275.000.”

– Ернесте, які в тебе захоплення в школі та за її межами?

“Я захоплююсь наукою, а саме хімією. Змалечку мене цікавило, чому речі довкола мене відбуваються так, немовби підпорядковуються якимось законам. Чому цукор завжди розчиняється у воді, а пісок – ніколи? (усміхається) У сьомому класі я відкрив для себе світ хімії. Із того часу експеримент став для мене не просто цікавим способом довідатись щось нове, а способом життя, де кожен мій крок — це дослід. Такими кроками вперед є й мої інші захоплення: це композиція і запис власних пісень за допомогою гітари та комп’ютера, і, звісно, мій улюблений спорт — теніс.”

– А що тобі найбільше запам’яталось із літнього семінару UGS? Які отримані там навички допомогли тобі при вступі?

“Напевно, найяскравішим враженням із табору, яке я не забуду ніколи — це перша ніч, коли о четвертій ранку я сидів із Владом та Соломією (ред.: також фіналіст і фіналістка UGS 2016) на території біля корпусу, відбивався від армій комарів і писав свої перші есе (сміється). Напевно, саме тоді я зрозумів: щоб вступити у школу своєї мрії, я повинен або не спати взагалі, або чітко розподіляти свій час і не втрачати його на прокрастинацію.”

– Чи був процес вступу до американських шкіл саме таким, як ти його уявляв, чи були й сюрпризи?

“Насправді, я був приємно здивованим, наскільки зручними виявились всі форми і сервіси, які я використовував для подачі своєї заявки. Так, на це пішло багато часу, проте, цей час потрібен не для того, щоб заповнити безглузді документи чи отримати довідку, а для того, щоб повністю розкрити себе як особистість і перспективного апліканта. У процесі я зрозумів, що кожна моя дія, кожне слово, кожен файл, що я надсилаю школам, можуть стати вирішальними для мого вступу.”

– Що особливо захоплює тебе в школі, до якої ти вступив? Чим плануєш там займатися?

“Я з нетерпінням чекаю осені, адже підготовча школа — це незабутній досвід, місце, де я зможу розвиватись як особистість, приділяючи максимум часу своїм улюбленим заняттям! Обов’язково продовжу займатися хімією на найвищому доступному рівні, записувати власні пісні із новими друзями та посилено тренуватись на тенісному корті. Також хочу спробувати щось новеньке — або курси фотографії, або ораторське мистецтво.”

– Як саме ти плануєш використати освіту, яку здобуватимеш у навчальних закладах США?

“Я сподіваюсь отримати вищу освіту в галузі хімічних наук у Сполучених Штатах Америки і потім використати здобуті знання в розвитку економічних аспектів хімії в Україні та цілому світі. Хочу допомогти суспільству загалом, розробляючи технології для поглибленої переробки відходів, ефективнішого та екологічно дружнього хімічного виробництва і збереження енергії.”

– Що б ти порадив школярам, які зараз працюють над заявками до UGS 2017?

“Більше спіть, поки можете (сміється). Насправді, я щиро раджу тобі, тому, хто читає ці рядки, залишатися собою у всьому, включаючи процес вступу. Щирість і природність — завжди прикраса, а іноді й необхідний інструмент.”

Читайте також: До студентів Прикарпатського університету завітав учасник Пекельної кухні. ФОТО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...