Мед Атлант

Студентка з Франківська здобула друге місце на всеукраїнській олімпіаді з гігієни

Нещодавно в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Гігієна».

Студентка шостого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Богдана Доскалюк привезла перемогу.

Виборювати першість до столиці з’їхалися 30 студентів-медиків з усієї України. Про це повідомили МІСТУ у прес-службі ІФНМУ.

Івано-Франківський національний медичний університет достойно представили студент третього курсу Сергій Тичковський, шестикурсник Володимир Диндин та студентка шостого курсу Богдана Доскалюк. яка привезла додому друге призове місце.

До слова, перше і третє місця дісталися студенткам приймаючого вишу та Вінницького національного медуніверситету ім. М.І. Пирогова.

Студенти розповідають, що олімпіада проходила в чотири етапи: письмові відповіді на тести з різних розділів гігієни, вирішення інтегрального завдання, практичної задачі і оцінка практичних вмінь та навичок при роботі з приладами.

«Інтегральне завдання було найбільш об’ємним. Необхідно було показати широкі знання з гігієни та екології – від методики визначення рівня освітленості в приміщенні до оцінки збалансованості раціону харчування, – розповідає Богдана Доскалюк. – Окрім обчислень, ми проводили аналіз отриманих результатів та давали свої рекомендації. Втім, серйозним тестом був саме практичний тур».

Учасники олімпіади оцінювали протокол санітарно-гігієнічного дослідження проб води. Кажуть, складність полягала у відсутності нормативних значень кожного показника для порівняння, доводилося згадувати їх самостійно.

«Показників було близько 20 і найточнішим потрібно було бути в аналізі токсикологічних параметрів, адже наявність чи відсутність одного нулика після коми могло б кардинально змінити оцінку якості води», – зазначає Богдана.

Студентка зауважує, що її успішний результат на олімпіаді був можливий завдяки суттєвій підтримці її наставниці Зоряни Богданівни Суслик, а також Володимира Васильовича Дерпака, як керівника групи.

Окрім сертифікату студентка отримала в дарунок підручник з гігієни та екології за редакцією член-кореспондента НАМН України і випуск журналу «Довкілля та здоров’я».

До слова, науковий керівник Зоряна Суслик пишається перемогою студентки, адже призове місце з непростої дисципліни на всеукраїнській олімпіаді є чи не єдиним за останнє десятиліття.

Викладачі кафедри гігієни та екології ІФНМУ зауважують, що саме Сергій Тичковський, Володимир Диндин і Богдана Доскалюк стали першими студентами, які взялися за наукову роботу на базі навчально-практичного центру «Гігієна та екологія», який нещодавно відкрили в університеті.

Читайте також: Судді не підтримали кандидатуру Дячука на посаду голови Івано-Франківського апеляційного суду

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...