Мед Атлант

Пластуни Івано-Франківщини відзначили 105-у річницю. ФОТО

На відзначення 105-ї річниці з дня складання Першої пластової присяги прибули до Івано-Франківська пластуни з Рогатина, Білих Ослав, Коломиї, Кут, Калуша, Галича, Ціневи, Печеніжина, Саджавки, Березівки, Надвірної, Заріччя, Іваниківки, Солотвина.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці “Пласт Івано-Франківська” у соціальній мережі Фейсбук.

Ніяка непогода не змогла зіпсувати свята пластунам. Одразу після молебеня в Музеї мистецтв Прткарпаття, яке провів пластун отець Богдан Рудницький, пластуни зібралися на свої церемоніали: складання заяви вступу новаками та новачками, пов’язування хусток юнацтву, складання Пластової Присяги, надання нових ступенів юнацтву. Подяками від Пласту були нагороджені ті, хто всіляко підтримує пластунів: Департамент освіти, науки та молодіжної політики ОДА, пані Лідія Шкрібляк (власниця театру та кіно «Люм’єр»), Віктор Шевлюк (директор фортечної галереї «Бастіон»), Павло Владика (керівник спортивного клубу «Еней»), Ірина Колодій, Петро Перекліт (керівники гуртків малої академії народних ремесел м. Галича).

Вперше за всю історію Івано-Франківського Пласту було пов’язано фіолетові хустки Пластовим приятелям, які активно долучаються до пластовтих заходів.

Після завершення  церемоніалів, пластуни здійснили вимарш з майдану Шептицького до Міського парку ім. Т. Шевченка. У парку пластуни розгорнули велике пластове містечко, яке мало декілька локацій, де розважалися, навчалися чи виконували поставлені перед ними завдання пташата (3-5 років), новацтва (6-11 років), юнацтва (12-18 років).

Найменші пташата навчилися робити смачні льодяники, неперевершені троянди з фетру, водити гаївки та долати різноманітні перешкоди.

Новаки та новачки мали можливість випробувати себе у мотузковому парку, заспівати гаївки, ознайомитися з руханкою Петра Франка, переглянути фільм «Смуга перешкод. Історія Пласту в Станіславові – Івано-Франківську», продемонструвати свої творчі здібності та зробити обереги та малюнки для воїнів АТО, також навчилися розкладати намет та робити різноманітні досліди. Для юнаків та юначок у пластовому містечку були різноманітні локації: мистецька, тактична медицина, болдеринг, слек, ігри в шашки, гончарство, співи, футбол, алтимат, самозахист, перша медична допомога, летунська, вибухотехніка.

У пластовому містечку діяв благодійний ярмарок, де можна було придбати випічку та напої. На ярмарку збирали кошти для пластунки Оксани Яблонської з Львівщини, в якої згоріла хата. Пластуни зібрали 3 251 (три тисячі двісті п’ятдесят одну гривню). Організували благодійний ярмарок підготовчий курінь УСП та 30-й курінь УПС «БлиСкавки».
На завершення заходу вудбулась пластова ватра.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...