Франківські медики провели унікальну операцію на підшлунковій залозі

Днями в Івано-Франківську бригада хірургів під керівництвом професора кафедри хірургії№2 та кардіохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Пилипчука провела унікальну операцію — лапароскопічну резекцію підшлункової залози по причині пухлини тіла підшлункової залози.

Під час операції було лапароскопічно видалено тіло, хвіст підшлункової залози з селезінкою одним блоком. До складу операційної бригади також входили доцент кафедри Володимир Галюк, завідувач хірургічного відділення обласної клінічної лікарні Ігор Галіпчак, лікар-хірург Василь Гриненьків, лікар-анестезіолог Володимир Протас, операційна медсестра Ольга Кучер.

Ініціатива проведення такої операції належить саме професору Володимиру Пилипчуку. Перед цим він відвідував чимало майстер-класів в Україні та за кордоном, де зміг досконало вивчити досвід колег з інших клінік, повідомляє прес-служба університету.

У нас на базі клініки діє панреатологічний центр, і досі такі операції ми виконували лише відкритим способом (робили лапаротомію, розкривали живіт), в тому числі при пухлинах, запальних процесах, — розповідає професор Володимир Пилипчук. — А в цьому випадку від початку до кінця операцію виконали лапароскопічним методом. Цей метод має багато переваг. На животі немає розрізу, а тому значно меншою є крововтрата, швидше відбувається реабілітація хворого після операції, менше больових синдромів, швидше починає працювати шлунок, кишечник, відповідно такий пацієнт швидше виписується додому. В західному регіоні такого ще не робили.

Отже, операція пройшла успішно. Післяопераційний перерід у пацієнтки пробігав без ускладнень. Її виписали зі стаціонару вже на сьомий день. За словами Володимира Пилипчука, успішний досвід дозволяє говорити, що така операція була першою, але не останньою.

Читайте також: Львівські кардіохірурги вперше провели унікальну операцію жительці Прикарпаття

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...