Міністр освіти розповіла про поділ повноважень між місцевою владою та Міністерством
21 Серпня, 11:10
Поділитись статтею
Міністр освіти Лілія Гриневич розповіда про розподіл повноважень між місцевою владою та Міністерством та про готовність школярів до 1 вересня.
За словами Лілії Гриневич (інтерв’ю на сайті Української правди), ситуція в областях склалася по-різному. Станом на 15 серпня виділені державою кошти на необхідні закуплі використали орієнтовно на 44,1% по всіх областях. Міністр заспокоює, що ці гроші можна використати лише за призначенням.
Лілія Гриневич зазначила, що за забезпечення належних умов навчально-виховного процесу відповідають органи місцевого самоврядування.
Адже в результаті фінансової децентралізації вони отримали і отримують в свою дохідну частину податки, які тепер не потрапляють до держбюджету. Слід враховувати, у нашій країні громади мають дуже різну дохідну частину. Великі міста з розвиненою інфраструктурою, бізнесом, мешканцями, які платять податки, мають більше доходів, ніж гірська ОТГ, наприклад”, – підкреслила Міністр в інтерв’ю.
Розподіл обов’язків між місцевою владою та Міністерством освіти, як зауважила Міністр, чітко прописане в законі “Про освіту”:
Міністерство освіти розробляє загальну нормативну правову базу: встановлені на центральному рівні правила – стандарт освіти. З погляду фінансів міністерство розподіляє освітню субвенцію, яка йде виключно на одну статтю – оплата праці педагогічних працівників. Оплата праці всіх інших працівників закладу освіти покладається на місцеву владу.Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи: комунальні послуги, ремонт, навчальне обладнання.Органи місцевого самоврядування не повинні покладати на вчителів відповідальність за свої зобов’язання”.
Зазначимо, що мер Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що Івано-Франківськ жодних коштів не отримав.
25 мільйонів гривень, які виділені на закупівлю інтерактивних дощок для нової української школи – це кошти міського бюджету.
Навіщо робити реформу, якщо не можна її профінансувати? Дощок нема, підручників теж. Тобто викладачі з новими знаннями будуть викладати в старих умовах. До того ж, наступного року на нас чекає нестабільність в країні через вибори. Звісно, ми прийняли правильне рішення, коли вирішили купувати інтерактивні дошки замість телевізорів. Адже це сучасна школа, якій потрібні сучасні рішення. Коли держава не в змозі розібратися зі своїми реформами, треба вирішувати щось на місцях. Адже діти страждати не повинні”, – заявив Руслан Марцінків.
Читайте також: Для франківських першокласників немає підручників
Поділитись статтею