Мед Атлант

Гривневі вклади населення зросли найвищими за 10 років темпами

Гривневі вклади домогосподарств у 2020 році зросли на 26,4%, що є найвищими темпами зростання з 2010 року.

Про це повідомляє Нацбанк.

За оперативними даними Нацбанку, обсяг депозитного портфеля банків у національній валюті у 2020 році зріс на 30,7%, у тому числі обсяг гривневих коштів бізнесу збільшився на 35%, пише “ЕП“.

Гривневі вклади домогосподарств зросли на 26,4%, водночас, валютні вклади населення також зросли на 2,2% у доларовому еквіваленті.

 “Завдяки активнішому зростанню гривневих вкладів рівень доларизації депозитів населення знизився за рік на 0,9 в. п. до 41%”, – коментують у НБУ.

Також зазначається, що зменшилася вартість депозитів. Для бізнесу у гривні вони зменшилися на 6,6 в.п. до 3,8% річних, для населення – на 6 в.п. до 8%. У валюті ставки впали на 1,2 в.п. Як для бізнесу, так і для домогосподарств та становили 1,1% та 1,2% річних відповідно.

У регуляторі зазначають, що низькі ставки за гривневими порівняно з валютними депозитами сприяли зростанню вкладів у національній валюті.

Також, у НБУ зауважують, що пандемія спричинила перетікання коштів населення зі строкових депозитів на карткові та ощадні рахунки: “Громадяни  через невизначеність подальшого розвитку подій прагнули мати вільні гроші на випадок непередбачуваних витрат”.

Так, частка гривневих коштів на вимогу зросла за рік на 6 в. п. до 56% (дані за 11 місяців 2020 року).

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...