80 сакур зацвіло у Калуші. ВІДЕО

Три роки тому калуська громадська організація «Мій двір» вперше взяла участь у конкурсі «Бюджет участі». Вирішили посадити дерева, серед яких були і сакури. Тоді проєкт успішно реалізували. Тому зараз калушани та гості міста мають можливість помилуватися ніжним цвітінням і зробити фото біля квітучого дерева.

У коментарі “Вікнам” автор ідеї, голова ГО «Мій двір», депутат Калуської міської ради Олег Нижник розповів, що тоді проєкт був за крок до невдачі. Перемогли три проєкти, а ідея «Мого двору» стала четвертою. Однак у рамках Бюджету участі залишилися 160 тис. гривень, які й виділили для озеленення. Додаткових 40 тис. гривень виділили за рішенням сесії.

2018 року до висадки сакур долучилися працівники комунального підприємства «Калушавтодор», члени ГО «Мій двір», студенти Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ. Результат — 27 посаджених сакур на бульварі Незалежності, дві — на Площі Героїв та одна — біля будівлі виконкому міської ради на вулиці. Івана Франка.

2019 року вирішили посадити ще більше сакур. Зокрема, вчителька біології Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка Галина Лойош зголосилася допомогти саджанцями із Мукачева. Благодійно 50 саджанців вдалося привезти за сприяння Віктора Балоги.

Тоді 20 дерев посадили на подвір’ї ліцею. Також активісти прикрасили сакурами дитячі садки «Росинка», «Червона шапочка», «Журавлик» і «Ластівка». Також саджанці посадили у дворах будинків на пр. Лесі Українки, 15а, вулицях Пушкіна, 13б, Хмельницького, 19 та Сівецькій, 8.

Олег Нижник зізнався, що всі хвилювалися, чи приживуться дерева. Однак усі 80 сакур прижилися і нині милують око калушан. До того ж, жодне із дерев не вкрали.

З любов’ю садили і всі дерева прижилися. Жодна сакура не пропала і, дякувати Богу, що дерева не знищили вандали. Я уявляю собі, як все гарно розквітне за декілька років! Недавно їздив до Ужгорода. Там більші дерева, звісно, адже посаджені в 1992 році, і квітне все більш масштабно. А в нас поки що молоденькі дерева. Але ми беремо приклад з гарних міст і сподіваємося, що за декілька років гості будуть приїжджати, щоб помилуватися сакурами, і до Калуша.

Олег Нижник каже, що японська сакура не примхлива в догляді і добре приживається як у Калуші, так і в Ужгороді. На зимовий період дерев не обгортали.

Цьогоріч представники організації планують знову зголоситися до «Бюджету участі» і продовжити озеленення міста.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...