“Будемо боротися”: президент федерації бобслею прокоментував допінг франківки на Олімпіаді-2022
19 Лютого, 20:16
Поділитись статтею
В України виявили другий позитивний допінг-тест на Олімпіаді-2022. Бобслеїстка Лідія Гунько здала позитивну допінг-пробу, в якій було виявлено речовину дигідротестостерон, що входить у список заборонених Всесвітнім антидопінговим агентством.
Про це інформує Суспільне спорт.
На самій Олімпіаді Гунько дебютувала, ставши першою українкою в історії, яка виступила у жіночому бобслеї на Зимових Іграх. Проте тепер відсторонена від змагань на час розслідування ситуації допінг-справи.
Олександр Гераскевич стверджує, що не сумнівається в українській бобслеїстці і висунув свою версію того, як заборонена речовина могла потрапити в організм Гунько. Перед позитивним допінг-тестом спортсменка здала пробу 10 лютого, і вона не виявила жодних заборонених речовин в її організмі.
“Все було нормально, і ми навіть не сумнівалися у тому, що все нормально. Розуміли, що вона нічого не вживає, тому що у цьому нема жодного сенсу. На Олімпіаді не можна приховати, що ти з’їв. За сучасних методів дослідження це неможливо приховати. Ми це все прекрасно розуміли і взагалі за чистий спорт. Ніколи не попадалися на цьому, оскільки не вживаємо”, – говорить президент федерації.
Президент федерації бобслею та скелетону однією з ймовірних причин потрапляння допінгу в організм Гунько назвав вживання м’яса в олімпійському селищі. І навів приклад іранського гірськолижника Хусейна Савех-Шемшакі, в організмі якого також знайшли той самий допінг.
“Звідки це взялося і ця речовина – точно така ж, яку у нашому олімпійському селищі, не в Пекіні, а у нашому селищі знайшли у іранського гірськолижника. Незрозуміло. І між тими тестами, між 10 та 14 лютого Лідія вживала м’ясо перед змаганнями. Ми про м’ясо читали, коли німецький НОК рекомендував не вживати м’ясо у Китаї, тому що там незаборонено додавати ті речовини, які заборонені у спорті, у раціон худоби””, – додає він.
Гераскевич наголосив, що федерація буде боротися за Гунько у допінг-справі. І упевнений у її невинуватості.
“Звичайно, що ми будемо боротися. За таких ситуацій спортсмен найбільш безправний. Треба доводити, що ти не винен, і у тебе нема шляхів до цього. Плюс це дуже дорого коштує, але ми будемо боротися. Ми не розуміємо, що сталося і як це могло статися”, наголошує президент федерації.
Зазначимо, що Лідія Гунько народилася в Івано-Франківську, але у Пекіні представляла Київ.
Поділитись статтею