Мед Атлант

Зібрали 11 тис. грн за 10 хвилин: у Косові діти проводять ярмарки на підтримку ЗСУ. ФОТО

У Косові діти провели ярмарок, щоб зібрати гроші на потреби Збройних сил України. На заході вони продавали тарілки, виконані у техніці декупаж.

Упродовж 10 хвилин діти продали усі вироби та заробили понад 11 тис. грн, пише Суспільне.

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ діти проводять вже вдруге, каже голова громадської організації “Косівські волонтери” Юлія Таринська. Під час першого заходу вдалося зібрати майже 10 тис. грн. Жінка розповіла, що у їхньому штабі були старі тарілки, тому волонтери вирішили дати їм “друге життя”. Для цього вони придбали необхідні для декупажу матеріали та провели майстер-клас для охочих дітей.

“У нас були тарілки старі, ще радянські. Їх до нашого штабу принесли для переселенців. У нас цих тарілок було дуже багато. І моя кума, а вона — творча людина, сказала зробити декупаж. Ми спробували й наступного дня зібрали 30 дітей”, — розповідає Юлія Таринська.

Наступний майстер-клас проводили для 80 дітей з християнського табору. Саме їхні вироби й продавали під час останнього ярмарку, каже Юлія Таринська. Загалом впродовж двох ярмарків діти продали понад 100 тарілок та зібрали 21 123 грн. За ці гроші, говорить волонтерка, намагаються закупити щось особливе.

“Ці гроші не йдуть у загальну скриньку на пальне, бездонні бочки чи автомобілі. Раніше ми придбали сумки для автоматів. Я дітям розповіла, що таке автомат Калашникова, що таке магазин на 5.45. Їм було дуже цікаво. Я тоді брала пластикові магазини та показувала, що це. Ми ящик замовили, нам хлопці з передової прозвітували та подякували дітям”, — розповідає Юлія Таринська.

Тарілки у техніці декупаж діти декорували самостійно. Кожен на свій смак обирав, якого кольору буде виріб. Діти також самостійно писали на тарілках текст.

11-річна Дарина Романюк каже, що ця робота — нескладна. Коли почула, що у місті збиратимуть гроші для захисників, одразу вирішила долучитися. Свою тарілку дівчинка виконала в українських національних кольорах.

“Нас запитали, чи ми не хочемо допомогти ЗСУ та зібрати гроші. Ми відповіли, що хочемо це зробити, — каже Дарина Романюк. — Моя тарілка виглядала так: були квіточки посередині, а у центрі — велика квітка і прапор України навколо неї”.

Відвідувачка ярмарку Надія Меленчук каже, що проігнорувати таку акцію було неможливо. Її діти також розмальовували тарілки.

“Це — в підтримку наших воїнів, наш тато теж служить, тому ми раді долучитися будь-як. Це — все-таки пам’ятка, яку наші діти зробили власними руками”, — розповідає Надія Меленчук.

Волонтерка Юлія Таринська каже, що поки невідомо, на що саме витратять гроші, які вторгували діти. Однак й далі проводитимуть майстер-класи та запрошуватимуть дітей допомагати українським воїнам.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...