Мед Атлант

Стаціонар Прикарпатського клінічного онкоцентру заповнений на 100%

Стаціонар Прикарпатського клінічного онкоцентру заповнений на 100%. Наразі у закладі лікуються 263 пацієнти. Також заповнені всі ліжка, де проводиться курс хімієтерапії.

Про це Суспільному сказала медична директорка закладу Аліна Андріїв.

З її слів, приблизно у половини пацієнтів рак виявляють на третій та четвертій стадіях. Частково це пов’язано з тим, що сімейна медицина не передбачає обов’язкового обстеження в онкоспеціаліста. Вплинула також пандемія COVID-19 та війна, каже медична директорка онкоцентру.

“Це жодним чином не регулюється. Це більше — про обізнаність, кваліфікацію лікаря первинної ланки, а також обізнаність пацієнта. Інакше жодним чином це не регулюється. Ми не можемо заставити пацієнта прийти до лікаря, — розповідає Аліна Андріїв. — Саме лікування онкологічних пацієнтів є комплексним: і променева терапія, і хімієтерапія і, практично завжди присутній хірургічний компонент. Орієнтовно на тиждень у нас — від 60 до 70 оперативних втручань”.

Наразі найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок — рак грудних залоз, що становить 19%, каже завідувач інформаційно-аналітичного відділу Прикарпатського онкоцентру Павло Семенів. На другому місці — рак шкіри, а на третьому — рак тіла матки.

“Кожна жінка раз у місяць повинна оглядати грудні залози й при виникненні будь-якої підозри — ущільнення, вузлика — повинна звертатися насамперед до сімейного лікаря. У нього потрібно отримати скеровування, і тоді вже проводиться поглиблена діагностика. Огляд спеціаліста мамолога, тоді УЗД грудних залоз і мамографія”, — каже Павло Семенів.

Пацієнтка онкоцентру Ірина Свірко розповідає: власноруч виявила у себе пухлину біля молочної залози. Три дні тому жінку прооперували.

“Уже після 30 років я часто робила УЗД, потім — мамографію, тому що у мене виявляли фіброзно-кістозну мастопатію. І я завжди свої груди пальпувала. Завжди, як кажуть, була насторожі останні шість років. Кожні два роки роблю мамографію”, — розповідає Ірина Свірко.

Серед чоловіків найпоширенішим онкозахворюванням є рак легень, це — 15,6% від усіх зареєстрованих хворих, розповідає Павло Семенів. Рак простати становить майже 13%, а рак шкіри — 11,5%.

“Ми ж раку легень не побачимо, не промацаємо. Люди повинні періодично проходити медичні огляди. Знову ж таки рентген-обстеження грудної клітки, фібробронхоскопію, комп’ютерну томографію”, — говорить Павло Семенів.

З його слів, протягом 2022 року на Прикарпатті діагностували 4 017 випадків раку. Внаслідок цієї недуги протягом цього часу померли 1 997 людей. Найбільше на рак хворіють люди віком від 50 років.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...