Мед Атлант

“Не одну сотню відер води винесли”: мешканці підтопленого у Франківську будинку показали наслідки зливи

Під час зливи 30 липня в Івано-Франківську затопило будинок на вулиці Довженка, 7. Вода лилася зі стелі останнього поверху по стінах.

Мешканець багатоповерхівки Олександр Карпюк розповів кореспондентці Суспільного, що під час грози виніс 50 відер води.

“Окрім мене, допомагали виносити воду сусіди та мій син. Не одну сотню відер вилили. Все прибирали, виносили — хто куди. Так що було весело”, — розповідає чоловік.

За словами Олександра Карпюка, вода стікала також по електрощитах. Зокрема в основній електрощитовій, що розташована у підвалі будинку, кабелі лежать у воді.

Ще одна мешканка будинку — Оксана Крис — живе на п’ятому поверсі.

“Винесли телевізор у коридор — там все мокре. Воно все було під струмом вчора. Ми зараз світло вимкнули, бо в мене вся стіна мокра. Це вже другий чи третій раз за рік затоплює цей будинок”, — розповідає Оксана Крис про збитки, яких зазнала її квартира внаслідок підтоплення.

За словами Олександра Карпюка, 30 липня до будинку приїжджали рятувальники та представники “Управляючої компанії “Комфортний дім”, що обслуговує цю багатоповерхівку. Вони сказали: причина підтоплення — у забитій стічній трубі, що веде із даху.

“Дротами вони її пробивали. Казали, що рівні другого поверху забиті. Очевидно, весь той непотріб, що змивався з даху і потрапляв у каналізацію, накопичувався. Вчора вони довго там “довбали” щось з підвалу. Зробили щось чи не зробили, я не знаю”, — каже мешканець будинку.

Працівники “Комфортного дому”, які прийшли ознайомитися з аварійною ситуацією, відмовилися спілкуватися з журналістами Суспільного.

Директор підприємства Василь Скиданчук у коментарі телефоном розповів, що стічна труба забивається через поламаний дах. У 2022 році працівники “Комфортного дому” зверталися до мешканців будинку, однак вони не зібрали необхідних підписів.

За словами Василя Скиданчука, вартість цих робіт для одного під’їзду у 2022 році складала 130 тис. грн. Цьогоріч, ймовірно, ремонт коштуватиме 160 тис. грн. Половину цієї суми готова заплатити Івано-Франківська міська рада, каже директор підприємства.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...