Мед Атлант

“Наші серця — у полоні”. В Івано-Франківську провели акцію на підтримку полонених оборонців Маріуполя

Учасники акції тримали плакати з гаслами: “Ми чекаємо наших героїв! Де Азов?” “3057 де?” , “Free Azovstal defenders”, “#FREEAZOV”, “Полон вбиває”, “Наші серця — у полоні”, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Мати військовополоненого Зоряна Логай каже: сьогодні мирну акцію провели в червоно-чорних тонах, бо також хочуть вшанувати пам’ять полеглих бійців в Оленівці. Синові жінки — 22 роки. Один день народження він відзначав на “Азовсталі”, другий — у російському полоні.

“Ми не зупинимося ні перед чим і не припинимо акції доти, доки наші хлопці не повернуться додому. “Азов” не міняють. Ми не знаємо причини. Вони вийшли за наказом і дотримали його. Їм обіцяли три-чотири місяці. Ми будемо кричати, щоб влада, яка дала цей наказ, виконала свої обіцянки й повернула наших хлопців додому”, — говорить Зоряна Логай.

Два дні народження у російському полоні зустрів і 27-річний син Ірини. Жінка каже, що сьогодні вкотре прийшла на мирну акцію, щоб привернути увагу влади та міжнародних організацій до оборонців “Азовсталі”, які й досі залишаються в неволі.

“Знаєте, страшенно болить те, що в медіапросторі мало говоримо про “Азов”, про 3057, яких просто не випускають. Дітей немає на обміні. Син розповідав страшні історії, що відбувалися на “Азовсталі”, — нестача води, їжі, медикаментів. Вони в страшних умовах обороняли “Азовсталь”, але трималися. І всі казали: “Сталеві воїни”, “Ми підтримуємо “Азов”. І тут просто зупинилося. Чому? Останнім часом навіть Червоний Хрест нікому не дзвонить. Ніхто не дає інформації, що і де відбувається, і на якій стадії переговори про обмін”, — розповідає Ірина.

Ірина Новосядло зі Львова також долучилася до мирної акції в Івано-Франківську. Попри те, що її син повернувся з російського полону, жінка продовжує відвідувати такі акції та організовувати їх у своєму місті.

“Ми теж організовуємо акції у Львові. І допоки останній воїн Маріуполя не буде звільнений, будемо виходити на такі заходи. Не допустимо, щоб на акції стояла одна мама чи одна дружина, ми завжди будемо стояти поряд. В єдності — наша сила. І ми боротимемося за наших полонених”, — каже Ірина Новосядло.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...