Мед Атлант

Алергія виліковна: лікар ЦМКЛ розповіла про прояви та методи лікування

Зараз кожен п’ятий українець має алергію. Це все пов’язано з імунодефіцитом. Найчастішим симптомом алергії є висип, який викликає свербіж. Інші ознаки – чхання, сльозоточивість і рідкі виділення із носу, сухий надсадний кашель.

Лікар-алерголог Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Ольга Стефінка відзначає, що навесні пацієнти найчастіше звертаються з полінозами (група алергічних захворювань, що викликаються пилком рослин).

«Дуже часто також трапляються випадки, коли у пацієнтів наявні прояви хронічної або гострої кропив’янки на домашніх тварин та кліщів домашнього пилу. У зв’язку із зміною клімату у багатьох людей зараз загострюється кашель та бронхіальна астма», – говорить лікар.

Алерголог розповідає про явище псевдоалергії:

«Характеризується непереносимістю продукту, який у великій кількості поступив в організм. Для прикладу, коли людина з’їсть багато мандарин або полуниць і після того відчуває, свербіж язика чи ротової порожнини або є почервоніння навколо рота. Псевдоалергія симптоматично зникає, коли алерген(продукт) перестає поступати в організм, який її викликає. Можна випити також антигістамінний препарат для швидшого ефекту».

Алергія є захворюванням, яке можна вилікувати.

«Ефективний метод – алерговакцинація. Маленькими курсами алерген вводиться в організм і людина виробляє імунітет до нього. Це лікування довготривале (приблизно від 3-ох до 5 років). Але після цього періоду людина може контактувати з алергеном і в неї вже ніяких проявів алергії не буде», – відзначає Ольга Сефінка.

Для того, щоб вилікувати алергію, потрібно правильно ідентифікувати на що у людини є алергія.

«Це робиться за допомогою сучасних тестів, які гарантують подальше ефективне лікування. Оскільки досить часто пацієнти вживають антигістамінні препарати, які всього лиш маскують симптоми алергії і не забезпечують подальший захист від цього захворювання. В майбутньому після контакту з алергеном алергія знову може себе проявити і навіть сильніше, аніж колись. Тому потрібно проконсультуватись з лікарем перед прийомом препаратів».

Щоб підтримувати свій імунітет лікар радить своїм пацієнтам вести здоровий спосіб життя, вживати вітаміни, добре харчуватись, старатись уникати стресових ситуацій. Важливо слідкувати за здоров’ям та здійснювати фізичну активність.

Лікар-алерголог Ольга Стефінка приймає у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису на консультацію/обстеження телефонуйте у контакт-центр:

+380951031030

+380670999111

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...