Мед Атлант

Допомога і підтримка: як “Дім воїна” втілює проєкт “Помічник сім’ї захисника”

Полагодити сантехніку, замінити розетку чи закріпити карниз – помічник родини захисника може все, та ще й безкоштовно. Обіцяний проєкт комунального закладу «Дім воїна» успішно реалізовують в Івано-Франківську.

Якщо родині військовослужбовця потрібна допомога ремонтника, а голова сім’ї на фронті, виконати дрібні роботи по будинку допоможе майстер з «Дому воїна», йдеться на сайті міського голови.

«В нас є певний перелік послуг. До нас просто вартує зателефонувати, сказати про свої проблеми, наш працівник передає номер телефону заявника нашому фахівцю. Далі фахівець дивиться по графіку, коли в нього вільні години, і чи підходить людині, яка до нас звертається. Домовляються про зустріч, приїжджають, дивляться на місці. Якщо можливо відремонтувати, то ремонтують, якщо ж потрібно замінити якусь деталь, тоді люди купляють самі ті запчастини, а наш фахівець просто безкоштовно замінює їх», – каже директор КЗ «Дім воїна» Микола Крошний.

Нині у помічника родини захисника виклик у мікрорайоні Пасічна. В одному з будинків на вулиці Витвицького франківський військовослужбовець здає власну квартиру. Коли захисник був тут, ремонтував усе сам. Зараз із дрібними ремонтами у помешканні проблема. Тому дружина воїна вирішила скористатися послугами від «Дому воїна».

«У нас така була серйозна поломка, що неможливо було помитися, тому що текло із гусака, з-під крану, увесь змішувач протікав. Було дуже незручно. Неможливо було помитися. Коли власник житла був тут, він сам все робив, міг поремонтувати, бо майстер на всі руки. Але зараз він воює, він нас захищає. А завдяки цій послузі, ми можемо зробити своє життя більш комфортним», – розповідає ВПО з Херсона, орендарка квартири Світлана Сєрікова.

Пів години роботи майстра – і справу виконано. Новий змішувач у ванній кімнаті замінено. Послуга – безкоштовна. Сам майстер впевнений, робить те, що вміє, а це добра справа для матерів та дружин захисників.

«Був поламаний змішувач у ванній. Попередній раз приїхав, подивився, домовилися з людиною, що вона купить новий. Цей раз приїхав, міняю. В більшості випадків це є карнизи, крани і розетки. Ідея хороша, тому що до кого не приходжу, всі дуже дякують і кажуть, що це дуже потрібно. Робота непогана, роблю добре діло, можна сказати. Зараз послуги майстра є не дуже дешеві, і користуються попитом», – розповідає помічник сім’ї захисника, майстер Павло Совтус.

Послуга помічника сім’ї захисника від комунального закладу «Дім воїна» працює вже 3 тижні. За цей час майстри допомогли майже 3-м десяткам родин військовослужбовців. До слова, саму ідею створення такої послуги для матерів та дружин подали самі захисники. Мовляв, за їх відсутності чоловічі справи по дому їх рідним дорого обходяться.

«Послуга виникла в самих учасників бойових дій. В цей час, коли хлопці воюють, дуже багато мам, дружин залишилися самі. Є такі дрібні роботи по будинку, чи своїй квартирі, коли немає навіть у кого попросити допомоги, бо цю роботу робили їхні чоловіки. Тому прийняли таке рішення у нашій комунальній установі «Дім воїна», зробили таку бригаду, яка сьогодні надає послуги. Замінити розетку, десь полагодити сантехніку, зробити якісь такі елементарні роботи, які не потребують залучення додаткових працівників», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

До слова, скористатися безкоштовними послугами майстра-помічника родини захисників можна, зателефонувавши безпосередньо до комунального підприємства «Дім воїна», або написавши їм на офіційній сторінці у соцмережі фейсбук. Після чого приїде майстер, розкаже про хід робіт, а вже за день усі поломки в будинку захисника помічник полагодить.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...