Мед Атлант

Фото двох церков Прикарпаття серед переможців конкурсу Wiki Loves Monuments

Фото двох церков Прикарпаття серед переможців конкурсу Wiki Loves Monuments.

Перелік найкращих робіт оприлюднили на сайті фотоконкурсу.

На другому місці світлина внутрішньої оздоби церкви Успіння Пресвятої Діви Марії у селі Рівня Івано-Франківської області. Автор фото — Андрій Тимків.

Церква Успіння Пресвятої Діви Марії — українська греко-католицька церква, збудована з дерева. На фото бачимо, що всередині стеля та стіни витончено декоровані розписами рослинної тематики.

Переможець сформулював свою мотивацію брати участь так: «Мені цікаво досліджувати навколишній світ, також передавати всю цю красу через об’єктив фотокамери». До слова, Андрій Тимків був дебютантом конкурсу 2022 року, завантаживши світлину із першим зображенням цієї ж церкви у вікіпроєктах.

П’яте місце посіло фото інтер’єру костелу Непорочного Зачаття Діви Марії у Городенці. Авторка — Ірина Варламова.

Костел непорочного зачаття Пречистої Діви Марії — пам’ятка національного значення, розташована у місті Городенка Івано-Франківської області. Костел збудований у XVIII столітті на замовлення польського магната Миколи Потоцького, за проєктом архітектора Бернарда Меретина у співпраці з відомим галицьким скульптором Йоганом Георгом Пінзелем. Замість хреста костел увінчаний хрестоподібними Пилявами — гербами Потоцьких. Окрім костелу, до комплексу входять також корпус монастирських келій.

Після Другої світової війни зусиллями радянської влади практично знищений внутрішній декор, начинання храму, зокрема оригінальний вівтар авторства Йогана Пінзеля, який зараз знаходиться у невідомому місці, а натомість у будівлі функціонувало професійно-технічне училище механізаторів.

У 2021 тривали роботи зі збереження будівлі від руйнації. Спеціалісти проводять фахову експертизу фресок, які збереглися на стінах.

«Я поєднала пізнання покутського краю з можливістю віднайти фотографії пам’яток цього регіону, яких ще немає на Вікі. Дуже люблю цей конкурс. Дуже втішена вже вдруге писати про мотивацію, і, мабуть, повторюся: якщо в мене є чим поділитися, я — ділюся. Були знімки, які могли би допомогти ілюструвати Вікіпедію, тому конкурс я очікувала, вичитувала правила і готувала підбірку світлин трошки заздалегідь. У цьому році, здається, я побила особистий рекорд з кількості регіонів, фотографії з яких я відправляла», — розповіла переможниця.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...