Мед Атлант

Калушанин, який пропонував 150 євро поліціянту, постане перед судом

Тепер чоловіку загрожує штраф від 17000 до 68000 гривень або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

За процесуального керівництва Калуської окружної прокуратури до Калуського міськрайонного суду скерували обвинувальний акт щодо 30-річного жителя Калуша, який обвинувачується за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України, тобто  у вчиненні дій, які виразились у пропозиції службовій особі надати їй неправомірну вигоду, повідомили “Вікнам” у Калуській окружній прокуратурі.

Досудове розслідування встановило, що чоловік, не зважаючи на те, що був попереджений про кримінальну відповідальність за пропозицію неправомірної вигоди,  словесно висловив пропозицію посадовій особі Національної поліції України про надання 150 євро за непритягнення його до адміністративної відповідальності та не складання протоколу про адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення України.

Частина 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, — штраф на водія у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а на інших осіб –  накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак інспектор сектору реагування патрульної поліції Калуського райвідділу поліції відмовив чоловіку у прийнятті пропозиції щодо отримання неправомірної вигоди та вчинив всі дії, передбачені ч. 1 ст. 24 Закону України «Про запобігання корупції» для фіксації протиправних дій особи. А саме інспектор повідомив про факт надання неправомірної вигоди на лінію «102» та викликав слідчо-оперативну групу, склавши при цьому протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

На даний час кримінальне провадження за ч. 1 ст. 369 КК України перебуває на розгляді в Калуському міськрайонному суді. Чоловіку, який пропонував хабаря поліціянту, загрожує покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян (17000 — 68000 гривень) або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...