Рак сечового міхура: лікар-уролог ЦМКЛ розповів про симптоми, діагностику та лікування
25 Липня, 10:00
Поділитись статтею
Рак сечового міхура є одним із найпоширеніших онкозахворювань серед чоловіків, у жінок трапляється значно рідше (у 4 рази менше випадків).
Завідувач відділення урології та малоінвазивної хірургії Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні ЦМКЛ Ігор Білик називає фактори ризику виникнення цього онкозахворювання:
- Паління;
- Контакт з певними хімічними речовинами;
- Лікування раку в минулому;
- Прийом курсу ліків від діабету;
- Хронічне запалення сечового міхура;
- Схильні до цього онкозахворювання люди із світлою шкірою;
- Спадковість.
Симптоми раку сечового міхура:
- Кров в сечі є найпоширенішим симптомом прояву пухлини сечового міхура.
- На цьому тлі (гематурії) відбувається прогресуюче зниження гемоглобіну і у пацієнта відзначається анемія.
У міру розростання раку сечового міхура сечовипускання стає болючим і прискореним, з імперативними позивами, іноді – утрудненим. Присутність болю в області лона, в паху, в промежині, в крижах. Спочатку вони виникають тільки на тлі наповненого сечового міхура, потім, коли йде проростання м’язової стінки і прилеглих органів, стають постійними, – пояснює Ігор Білик.
Здавлення гирла сечоводу пухлинним вузлом викликає порушення відтоку сечі з відповідної нирки. У таких випадках розвивається гідронефроз, гострий больовий напад на кшталт ниркової коліки.
Деякі види раку сечового міхура з інфільтруючим зростанням схильні до розпаду і виразки міхурової стінки. На цьому тлі легко виникають сечові інфекції (цистит, пієлонефрит), сеча набуває гнійний характер і має неприємний запах, – говорить лікар-уролог.
Діагностика раку сечового міхура:
- Ультразвукове дослідження органів малого тазу.
- Цистоскопія: ендоскопічне дослідження уретри і сечового міхура під наркозом.
- У деяких випадках, при великих розмірах пухлини виконують комп’ютерну та магнітно-резонансну томографію органів малого тазу.
Для ефективного лікування раку сечового міхура лікарі-урологи в ЦМКЛ використовують комплексний підхід, який включає в себе і хірургічне лікування. Зокрема, здійснюють видалення пухлини сечового міхура за допомогою ендоскопічної операції – трансуретральної резекції (ТУР сечового міхура).
Якщо пухлина проросла в більшу частину стінки сечового міхура, необхідна радикальна цистектомія (видалення сечового міхура, після сечовий міхур штучно формується з товстої або тонкої кишки). Надійним і зручним методом відновлення сечовипускання природним шляхом є пластика сечоводу, – відзначає Ігор Білик.
Лікарі-урологи приймають в консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису на консультацію/обстеження телефонуйте у контакт-центр:
+380951031030
+380670999111
Поділитись статтею