Який пилосос обрати для дому: поради та рекомендації
07 Грудня, 10:46
Поділитись статтею
Без пилососа зараз справді важко уявити зручне та якісне прибирання оселі. На щастя, сьогодні ринок техніки має безліч моделей пилососів із широким функціоналом під будь-які потреби власників. Проте як не розгубитися серед усього розмаїття й обрати оптимальний пилосос для дому, який служитиме вам багато років? У цій статті ми розглянемо ключові критерії вибору, які допоможуть визначитися з покупкою, та порадимо, де знайти всі з варіантів.
Класичні види пилососів
Кожен вид пилососа має свої переваги для тих чи інших потреб, тому вибір залежить більше від ваших уподобань, бюджету та особливостей приміщення.
- Пилососи з мішком
Це звичні для всіх нас пилососи, де пил і бруд накопичуються у спеціальних змінних мішках, які ви легко змінюєте. Недолік — раз в певний період потрібно змінювати мішки та їх важче мити. - Пилососи з контейнером
Популярна альтернатива моделям із мішками. У таких пилососах пил збирається в контейнер, який зручно мити після використання. Цей пилосос для дому — економний і екологічний варіант. - Пилососи з аквафільтром
Цей тип ідеально підходить для алергіків. Пил і бруд осідають у резервуарі з водою і пил під час витрушування не повертається у приміщення. Недолік — необхідність мити фільтр після кожного використання. - Циклонні пилососи
Їх специфіка полягає у тому, що пил закручується у потоці повітря і збирається в контейнер. Вони не потребують мішків і є досить потужними, але іноді можуть бути гучнішими, ніж інші в роботі. Нижче на зображенні ви можете побачити, як це виглядає образно. - Пилососи, що миють
Ідеальний вибір для тих, хто хоче поєднати сухе та вологе прибирання. Він очищає килими, тверді покриття, а також може видаляти плями. Це універсальний варіант, який може славно зекономити час, адже опісля не прийдеться мити шваброю.
Потужність і фільтрація: ключові характеристики
Потужність пилососа впливає на якість і швидкість прибирання, це факт. Мінімумом норми для всмоктування пилу вважається 350 Вт. Якщо у вас є килими із густим ворсом чи великий об’єм пилу — краще вибирати пилосос із потужністю понад 700 Вт. Регулювання потужності може бути або на ручці, або на корпусі.
Щодо фільтрації, найсучасніші — моделі з HEPA-фільтром, це нове покоління фільтрів, які ефективно затримують найдрібніші частинки забруднень та алергени. Особливо часто їх купують сім’ї із дітьми та люди, які страждають алергії, вразливі до пилу та шерсті.
Додаткові функції пилососа, які будуть плюсом
Сучасні пилососи оснащені багатьма корисними функціями, які значно полегшують прибирання, наприклад:
- Регулювання потужності для різних типів поверхонь: плитка, паркет, ламінат, коврове покриття тощо.
- Насадки для меблів, щілин та делікатних поверхонь, іноді це є “магічною паличкою”.
- Система антизаплутування для тих, хто має домашніх тварин.
- Маневровість і м’якість коліс.
Також варто звернути увагу на рівень шуму. Тихі пилососи мають звук від 57 дБ, що зовсім не перебиває розмову.
Придбати пилосос для дому не є найважчою справою, але і до неї потрібно підійти відповідально, щоб потім щоразу не дратуватись через роботу пристрою. Надіємось, що озброївшись нашими порадами ви зможете підібрати чудовий для себе варіант. Головне враховуйте тип поверхонь, об’єми прибирання, визначте принципові критерії та бюджет, і ваш новий помічник для дому точно зробить процес прибирання більш комфортним.
Поділитись статтею