Мед Атлант

У Франківську готуються до XVI Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях»

У вівторок, 17 грудня, у приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління анонсували проведення XVI Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях». У конференції взяв участь Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Дійство відбуватиметься з 26 по 29 грудня 2024 року у храмі Царя Христа отців василіян (за адресою вул. Незалежності 181). Окрім того, організатори розповіли, що впродовж усього часу фестивальні виступи, які проходитимуть в храмі Царя Христа, транслюватимуться ОТБ «Галичина» в прямому етері, а також на фейсбук-сторінці фестивалю — «Коляда на Майзлях».

«У нас вже так складається, що в Івано-Франківську починаються свята із нашої зустрічі, де ми спільно розмовляємо про «Коляду на Майзлях», і тим самим переходимо у святковий період. Дуже приємно, що це свято коляди набуло у нас традиції. Щорічно ми її чекаємо. Маємо шанувальників — людей, які слухають, приходять та підтримують. Маємо також учасників, які беруть участь у коляді. Памʼятаємо ті важкі часи, коли було заборонено колядувати, ходити у Божі храми, вони були зачинені, їх руйнували, то був час атеїзму, та попри це коляда не замовкала. Сьогодні, у часі великої війни, коляда має звучати тому, що ми всі розуміємо, що наше майбутнє — з Богом. Коляда має принести на наші землі мир і добро. Цією молитвою ми будемо єднатися із нашими військовими, з родинами, які страждають, зі всіма українцями, й просити у Господа благословення на нашу землю», — промовив Митрополит Володимир, звертаючи до присутніх.

Владика також пригадав, що прийдешній 2025 рік є ювілейним і у його часі ми насамперед чекаємо обновлення й Божого благословення миром, правдою, любов’ю та єдністю. Митрополит закликав всіх, хто як вміє та може, працювати для того, щоб «Коляда на Майзлях» відбулася якнайкраще.

Пригадаємо, що головним організатором фестивалю є монастир Царя Христа Провінції Найсвятішого Спасителя Чину святого Василія Великого Української Греко-Католицької Церкви в Івано-Франківську.

Відтак слово мав о. Корнилій Яремак, настоятель монастиря отців василіян, який цьогоріч вперше долучився до організації фестивалю. Ієромонах висловив свої сподівання на добре проведення дійства, а також промовив: «Великий та глибокий пласт культури українського народу, який пов’язаний з Різдвом і виявляється у коляді, є тим пластом, який ми повинні не тільки зберегти, але й розвинути та поширювати».

Фестиваль відбувається за підтримки управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківського міського голови та департаменту культури Івано-Франківської міської ради.

Опісля цього слово мала Людмила Сірко, заступниця голови Івано-Франківської ОВА, яка підкреслила, що ми плекаємо наші традиції навіть у найскладніші часи випробувань для нашої країни, й подякувала за те, що фестиваль масштабується — він вже давно вийшов за межі нашої області, сягнувши різних материків планети.

«Знаємо, що даний фестиваль буде проходити як у режимі онлайн, так і в офлайн форматі. Колективи будуть мати можливість представити свій чудесний спів, прославляти нашого новонародженого Ісусика, а ще більше — у молитві та коляді, ми будемо дякувати нашим Захисникам та Захисницям, а також сім’ям наших Героїв, які віддали своє життя за нас, за Україну. Ми будемо також запрошувати ті сім’ї, рідні яких опинилися у полоні, або вважаються зниклими безвісти, щоб цим співом ми підтримали їх у такий складний для них час», — додала Людмила Сірко.

Учасниками фестивалю будуть аматорські та професійні хорові колективи (мішані, однорідні та дитячі), солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи нашого міста, області, України, а також колективи української діаспори.

Своєю чергою Вікторія Дротянко, заступниця міського голови, подякувала за стабільність у плеканні української ідентичності, крізь виконання колядок та різдвяних пісень.

«Надзвичайно приємно, що коляда у часі війни не припиняється. Коляда об’єднує всі спільноти — від маленького до найстаршого. Коляда це наша українська традиція, яка цього року об’єднує практично всі народи. У нашому Міжнародному фестивалі братимуть учасники та колективи із різних держав, а це означає, що за допомогою нашої коляди єднатиметься ввесь світ», — промовила Тетяна Лапка, заступниця начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОВА.

Ігор Дебенко, генеральний директор обласного телебачення «Галичина», подякував за можливість бути долученими до проведення заходу й ствердив, що сьогодні фестиваль «Коляда на Майзлях» є гарною візитівкою нашого міста.

Відтак слово мали організатори фестивалю: Любов Терлецька, керівниця молодіжного хору «Осанна», Ігор Демʼянець, керівник камерного хору «Cantemus», Віолетта Дутчак, керівниця квартету «Гердан».

За словами організаторів, мета фестивалю — відродження багатогранної духовної спадщини нашого краю в часі святкування Різдва Христового. Відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок. А також розвиток вокально-хорового мистецтва, обмін творчими досягненнями мистецьких колективів й звісно підтримка духовно-патріотичного духу в часі війни.

За всі ці роки з сольними концертними програмами виступило понад 500 колективів: народні, професійні хори, різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти та драматичні колективи, сольні виконавці.

Географія фестивалю теж значно зросла за останніх три роки. Зокрема, колективи з Києва, Дніпра, Одеси, Кривого Рогу, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей, а також з Латвії, Литви, Румунії, Польщі, Хорватії, Угорщини, Молдови, Канади, Німеччини, Бразилії, США, Ізраїля, Іспанії та інші.

Розпочнеться фестиваль 26 грудня 2024 року о 12.00 год. Архієрейською Божественною Літургією, а опісля відбудеться урочисте відкриття за участю театральної школи «ЖИВБУВПЕС», дуету «Борух» та заслуженої артистки України Тоні Матвієнко.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...