В “Калиновій слободі” гроза вивела з ладу домофони й ліфти, а в мешканців згоріла побутова техніка

Містечко «Калинова слобода» відновлюється після грози: блискавки вивели з ладу домофони, ліфти, в багатьох мешканців згоріла побутова техніка. Управляюча компанія проводить ремонти, аби якнайшвидше відновити роботу ліфтів і домофонів.

Сильна гроза, яка накрила Івано-Франківськ у понеділок, 27 липня, найбільше збитків завдала мешканцям містечка «Калинова слобода». Тут був епіцентр стихії, передає “КУРС“.

У десятках помешкань згоріла побутова техніка: світильники, роутери, телевізори, холодильники, котли.

Про це мешканці містечка повідомляють на локальній сторінці Містечко «Калинова слобода».

Мешканка будинку в третій черзі містечка Людмила Гой перелічила свої втрати від грози: котел, роутер, телевізор, вся підсвітка. Втрати її сусідів – руотер, котел, мікрохвильова піч.

У багатьох під’їздах вийшли з ладу ліфти. Повідомляють, що у 18 під’їздах згоріли домофони.

Під повідомленням Людмили Гой мешканці діляться своїми втратами – понад сотня коментарів.

Слобідська, 2, другий під’їзд. В усіх квартирах погоріли роутери, а в деяких квартирах також погоріли телевізори, холодильники та підсвітка. В під’їзді згорів домофон, не працює ліфт, а також відеонагляд, який ми встановили власними коштами. Якби був нормальний громовідвід, я думаю, такого не сталося б, – пише Станіслав Луневський.

Погоріли світильники та посудомийка. Шостий будинок, – пише Віталій Світлик.

Слобідська, 2, згорів роутер, телевізор, підсвітка, ну і ліфт не працює, – пише Галя Мединська.

В одному з будинків розряд блискавки пройшов по арматурному поясу, наробив дір у стіні квартири і вийшов в газову трубу, спричинивши вибух і загоряння. На щастя, мешканці були вдома.

Люди припускають, що в будинках містечка не все гаразд з заземленням, і збираються писати до обслуговуючої компанії колективну скаргу й вимагати експертизи.

Заземлення повинно бути всюди. Крім того, на кожному будинку є радіостійка, також заземлена, може виступати в якості блискавкоприймача. А от блискавкозахист може бути, а може не бути. Є певні види будівель, де він обов’язковий. Наші будинки під цю категорію не попадають. Принаймні так було до 2020 року. У мене теж згорів телевізор, – пише Наталія Піщак.

В управляючій компанії «Калинова слобода», яка обслуговує містечко, запевняють, що всі будинки зведені згідно з державними будівельними нормами й стандартами і прийняті в експлуатацію відповідно до вимог чинного законодавства.

Як розповів КУРСу директор управляючої компанії Віталій Василик, працівники компанії зараз проводять ремонти, аби якнайшвидше відновити роботу ліфтів і домофонів. Ці ремонти компанія робить за власні кошти. Він вважає, що проблема не в будинках, оскільки і газові, і електричні мережі заземлені відповідно до будівельних норм. За словами Василика, містечку не пощастило потрапити в сам епіцентр стихії і «від такого ніхто просто не застрахований».

Василик каже, що у разі необхідності, якщо мешканці наполягатимуть, можуть провести і повторну експертизу заземлення, але він не сумнівається, що з ним усе гаразд, оскільки представники газового і електричного господарства все перевіряли і підписали відповідні акти, коли будинки здавалися в експлуатацію.

Маємо цього року таку погоду – то все пливе, то блискає. Якби можна було, я б і сам скаргу на неї написав, але до кого… От, припустимо, йшла людина полем і її вбила блискавка. На кого скаржитися? – міркує Василик.

Ремонтні роботи в компанії обіцяють завершити найближчим часом.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...