Франківці скаржаться на сусіда, у якого в квартирі живе леопард. ФОТО/ВІДЕО

Кошеня леопарда мешкає в одній із квартир Івано-Франківська. Такого домашнього улюбленця завели жителі мікрорайону “Калинова слобода”. Люди розповіли, що тварину бачили тут ще наприкінці серпня.

З новим сусідом довелося познайомитися франківці Роксолані Завадецькій. За її словами, вперше леопарда побачила 25-го вересня біля місцевої кав’ярні, інформує “Суспільне“.

“Біля кафе сидів чоловік з леопардом і ще троє чоловіків. Діти наші підбігли і почали дивитися, питати, звідки тварина, скільки коштує, чим її годують. Люди деякі почали фотографувати. Власник сказав, що це дівчинка, і їй десь три місяці. Більше не розповідав нічого”, – зазначила Роксолана Завадецька.

Увечері п’ятого вересня жителька мікрорайону Анна Даніле вигулювала собак. Жінка каже, що також вперше побачила леопарда, який був без повідка та гарчав.

“Я гуляла увечері навколо нашого озера. Коли повертала з-за кута, то мене якась дівчина покликала і сказала, щоб я була обережною та щоб відійшла, бо він собак боїться. Я спитала, хто він. І в цей момент величенька тварина, яка дуже схожа на кішку, видерлася на паркан і перестрибнула його до води. Цей звір між цими балясинами паркана просочився, видерся на дорогу і побіг поміж машинами”, – розповіла жінка.

Жінка додала, що сьомого жовтня написала заяву в поліцію. Це кореспондентам Суспільного Карпати підтвердила і речниця обласної поліції Христина Максимчак.

“До Івано-Франківського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в Крихівцях на вулиці Слобідська проживають люди, які утримують кошеня леопарда і вигулюють його без повідка. У поліції цей факт зареєстрували, зараз триває перевірка”, – зазначила Христина Максимчак.

В управляючій компанії мікрорайону працівники ситуацію на камеру не захотіли коментувати. Журналістам вони розповіли, що офіційних звернень не отримували.

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Дикий пояснив, що тримати таких тварин у квартирі неприпустимо. За його словами, це може привезти до каліцтва самих господарів, особливо під час шлюбного періоду у тварини.

“Будь-який хижак – це тварина, яка потребує життя в дикій природі, на волі. У нього є певні інстинкти хижака, які він повинен задовольняти. По друге, кожна тварина, а особливо хижак, має мати індивідуальну територію. Це також є неприпустимо. Які би там кімнати хороші не були, навіть якщо це приватний сектор, то все одно для того виду хижаків, як леопаорд, це є неприпустимо”, – зазначив Ігор Дикий.

Юристи досі користуються постановою Української Радянської Соціалістичної Республіки від 17-го червня 1980-го року. У ній йдеться про умови утримання хижих тварин у населеному пункті. Доктор юридичних наук Роман Луцький каже, що згідно з постановою такі тварини можуть жити лише у спеціальних місцях, наприклад, у зоопарках.

“Якщо ми поговоримо про відповідальність, яка передбачена за нерозумну поведінку громадян, які вчинили це правопорушення, то ми маємо статтю 89 кодексу законів про адміністративні правопорушення. Це є яскравий приклад порушення правил утримання тварин. Відповідно, адміністративний кодекс передбачає таку відповідальність, тобто тягне за собою накладення штрафу від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів громадян з конфіскацією тварини”, – сказав Роман Луцький.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...