Мед Атлант

Боротьба за старосту: Юрій Плосконос не хоче домовлятися з мешканцями Яворова

В одному із сіл Косівської об’єднаної територіальної громади Яворові триває боротьба за призначення старости між мешканцями та головою громади Юрієм Плосконосом.

 Суспільне Карпати з’ясовувало, чому жителі Яворова проти нової старости села та чому голова об’єднаної громади не йде на компроміс.

Найсуттєвіша причина, через яку голова Косівської ОТГ Юрій Плосконос висунув на посаду старости нову людину – це, за його словами, те, що у Яворові покривали нелегальне ведення підприємницької діяльності та несплату податків.

“Село Яворів – село, яке має найменший дохід на душу населення серед 15-ти населених пунктів Косівської ОТГ. Якщо поділити власні надходження на кількість жителів, то на одного мешканця Яворова припадає 180 гривень надходжень у рік, – каже Юрій Плосконос. – І ми маємо велику підозру, що у селі Яворів більшість підприємців працює незареєстрованими, більшість тих, хто зареєстрований, не сплачує повною мірою податки. І однією з причин такої ситуації є те, що такий стан справ вигідний окремій частині людей, які стоять біля витоків цього протесту”.

Також голова Косівської ОТГ пояснює, що, відповідно до нового закону, посада старости не є представницькою. Кандидатуру старости подає голова об’єднаної територіальної громади і за неї депутати голосують на сесії.

Юрій Плосконос каже, що ситуація, яка виникла у Яворові із призначенням старости, є простою і водночас складною: “Частина громади, яка виставила ультимативні вимоги, перекривши дороги, сама того не бажаючи, спалила всі мости для того, щоб іти на якісь переговори”.

Голова ОТГ вважає, що виконавши вимоги, подасть сигнал іншій частині громади – будь-яку незаконну вимогу можна досягати шляхом ультимативних і незаконних дій.

“Тому, однозначно, є такі цивілізовані країни як США, вони з терористами, які ставлять ультиматуми, ніколи не йдуть на домовленості. Аналогічна відповідь буде в моїй ситуації”, – сказав Юрій Плосконос.

Голова Косівської ОТГ розповів Суспільному, що він зустрінеться з жителями Яворова, щоб пояснити, чому він не може виконати їхні вимоги, а також нагадати про права та обов’язки.

Натомість, селяни вважають призначення нової старости – особистою неприязню Юрія Плосконоса до колишнього очільника села Валерія Коцелівського, адже він був опонентом Плосконоса на місцевих виборах 25-го жовтня.

“25-го листопада був звіт нашого сільського голови за чотири роки роботи. Це був схід селян. На нього був запрошений Юрій Плосконос. Він прибув зі своєю командою. Ми запитали у нього, чи бачить він у подальшому призначення старости села Валерія Коцелівського. Він (Юрій Плосконос – ред.) через свої амбіції і через те, що вони були опонентами на виборах, сказав, що не бачить Валерія Коцелівського старостою. І призначає Віту Копильчук. Причому це було сказано таким тоном, що старші люди виходили з народного дому зі сльозами на очах. Це було наказовим способом: “Я сказав – буде так”, – каже жителька Яворова Олександра Мицканюк.

У відповідь жителі Яворова вперше перекрили дорогу.

Олександра Мицканюк також зазначає, що Юрій Плосконос впродовж чотирьох років не був у сільській раді та не спілкувався з жителями.

Нагадаємо, 27-го листопада жителі села Яворів вдруге перекрили дорогу регіонального значення Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський. Вони незадоволені рішенням, ухваленим на першій сесії Косівської ОТГ. В ньому йдеться про призначення старостою Яворова Віти Копильчук.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...