Коломийські школярі вирушили до Румунії, щоб вчитися протидіяти стихійним лихам

Учні Коломийського ліцею №9 побували у румунському місті Вішеу-де-Сус, де взяли участь у спеціальному тренінгу з охорони довкілля та безпеки. Разом із румунськими однолітками вони вивчали способи запобігання стихійним лихам та дізнавалися, як громади можуть реагувати на природні загрози.

Поїздка стала першою в межах транскордонного проєкту Cross-Border CARP, який реалізується за підтримки Програми Interreg VI-A NEXT Румунія–Україна 2021–2027. Вже восени для школярів планують ще один навчальний візит.

Проєкт має на меті не лише освітню співпрацю між молоддю двох країн. У його рамках також передбачено закупівлю сучасного обладнання для рятувальників, проведення спільних навчань українських та румунських фахівців, інформаційні кампанії та тренінги для дітей.

Раніше учасники проєкту вже організували для школярів заняття з пожежної безпеки. Наразі триває закупівля спеціалізованого автомобіля для коломийських рятувальників.

У громаді зазначають, що такі ініціативи допомагають не лише підвищувати рівень безпеки, а й зміцнюють міжнародне партнерство та відкривають нові можливості для молоді.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...