Фіктивні працівники і мільйонні збитки: на Прикарпатті викрили масштабну схему в санаторії
24 Червня, 12:36
На Івано-Франківщині поліцейські викрили масштабну корупційну схему фіктивного працевлаштування у санаторії «Косів», яка, за даними слідства, завдала державі збитків на понад 15,3 млн грн.
Схему, як встановили правоохоронці, організувала 48-річна заступниця директорки закладу. До протиправної діяльності вона залучила ще чотирьох спільниць — керівницю установи, інспекторку з кадрів та працівниць бухгалтерії.
Упродовж 2019–2024 років у закладі «офіційно» працевлаштували 37 осіб, які фактично не виконували жодних обов’язків. За документами вони отримували зарплати та премії, однак на робочих місцях не з’являлися.
Слідство встановило, що організаторка використовувала свій багаторічний досвід роботи в бухгалтерії, щоб контролювати фінансові потоки та документообіг. Вона підбирала «працівників», вносила неправдиві дані до кадрових документів і координувала розподіл коштів.
Інспекторка з кадрів оформлювала особові справи та накази про прийняття на роботу, а директорка підписувала документи зі свідомо неправдивими відомостями. Працівники бухгалтерії забезпечували нарахування зарплат на банківські рахунки фіктивно працевлаштованих осіб.
Згодом кошти знімалися готівкою та розподілялися між учасницями схеми. Частину «працівників» становили родичі організаторки, яких оформили на різні посади, хоча вони фактично не працювали. Загалом через таку схему, за даними слідства, було привласнено понад 3,7 млн грн ще на початковому етапі.
Також до «штату» залучали знайомих, які таким чином отримували лише запис про трудовий стаж.
Поліція повідомила про підозру п’ятьом фігуранткам за статтями про заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у складі групи та в особливо великих розмірах.
Суд обрав запобіжні заходи у вигляді застав: від 998 тис. грн до 1,6 млн грн.
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.











