Втрати окупанта станом на 171 день війни

43400
Особовий склад
232
Літаків
193
Гелікоптерів
1856
Танків
4115
ББМ
978
Артилерія
134
Засоби ППО
260
РСЗВ
3036
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
779
БПЛА
15
Кораблі та катери
1000
Полонені окупанти
Купити квартиру Івано-Франківськ

У МОЗ прогнозують спалах туберкульозу через зміну моделі фінансування

Міністр охорони здоров’я України прогнозує спалах туберкульозу в Україні найближчим часом, якщо не вирішиться ситуація з фінансуванням спеціалізованих медзакладів.

Ряд спеціалізованих медичних установ, що займаються хворими на туберкульоз, опинилися у дуже скрутному становищі з початком другого етапу медичної реформи в Україні.Нова модель фінансування, яку впровадали 1 квітня, фактично поставила такі заклади на межу закриття. За словами очільника МОЗ, доля дефіциту фінансування в таких заклада подекуди сягає 80%. Якщо ситуація з грошима не вирішиться, то нашу країну може чекати один з найбільших за останні роки спалахів захворюваності на туберкульоз. Під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив:

«У нас є протитуберкульозні заклади, дефіцит фінансування яких доходить до 80%… Наслідки так званої оптимізації будуть наступні: як мінімум ми отримаємо за два-три роки збільшення захворюваності на туберкульоз на 30%, зростання смертності та скорочення медпрацівників, яке буде обчислюватися тисячами людей».

У МОЗі планують представити “реальний механізм” фінансування протитуберкульозних закладів вже найближчими днями.

А тим часом, Україна входить у ТОП-20 країн з найвищим тягарем лікарсько-стійкого туберкульозу і є однією з 5-ти країн світу з найвищим рівнем поширення туберкульозу із розширеною резистентністю.

Як повідомляли “Вікна”, з 10 квітня Калуський протитуберкульозний диспансер не працює. Питання про подальшу роботу поліклінічного відділення, яке знаходиться в Калуші на вул.Каракая, 25, залишається відкритим, опрацьовується механізм створення Калуського фтизіатричного відділення як структурного підрозділу КНП “Тисменицький протитуберкульозний диспансер”. Тому деякий період хворі на туберкульоз можуть залишитись без протитуберкульозних препаратів. Такі реалії сьогодення медичної реформи в Україні.

Рішення про ліквідацію протитуберкульозного диспансеру було прийнято 7 лютого 2020 року на сесії Калуської районної ради.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Калуська районна рада внесла зміни до свого попереднього рішення і передала обласній раді приміщення диспансеру на вул. Каракая, 25. Його площа становить 1650 кв. метрів, вік будівлі — 117 років (експлуатується з 1902-го року).

Довідка. У 2019 році в Калуському районі взято на диспансерний облік 70 нових випадків туберкульозу та 10 випадків рецидиву туберкульозу (повторного захворювання). Серед них — половина випадків “відкритої” форми туберкульозу (35 хворих ). Невтішним є те, що захворіла одна дитина та двоє підлітків на туберкульоз легень. Кожен 4-5 випадок — це хворий на занедбану форму туберкульозу, яка важче піддається лікуванню. Великою проблемою в районі є зростання випадків “мультирезистентного туберкульозу”, тобто стійкої до протитуберкульозних препаратів форми, лікування якої триває 20 місяців.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...