Франківську пенсіонерку з сином-інвалідом банк виселив з будинку. Як це сталося? ВІДЕО.

Франківку виселив з власного будинку банк “ПУМБ”. Чи такі дії законні й чому так сталося, з’ясовувало МІСТО.

До МІСТА звернулися мешканці вулиці Зразкова з проханням допомогти. Їхню сусідку виселили з власного будинку представники банку “ПУМБ”. Як з’ясувалося, у 2014 році “Компанія Рона” взяла кредит у банку “ПУМБ” (сума 5, 5 млн. доларів) і попросила франківку Софію Павельчак віддати власну хату під заставу. У фірмі жінка пропрацювала більше  10 років. Тоді у неї було дуже важке становище – син потрапив в аварію, чоловік лежав після інсульту. Впродовж 2, 5 років ТОВ “Компанія Рона” банку гроші не повернула. Однак обіцяють це зробити за кілька місяців.

“Банк без мого відома забрав будинок. Я написала заяву в прокуратуру, майно арештували. Учора зранку о 9 годині приїхали 20 людей з Києва з банку мене виселяти”, – каже Софія Василівна.

Франківка проживає разом з сином, що має інвалідність. Коли приїхали представники банку, її вдома не було – поїхала в іншу область провідати маму. Жінка повернулася близько 13 години. “Вони сказали – це все їхнє, я розумію, але це не дає їй права виселяти інваліда (сина жінки – ред.) з хати взагалі. Це спадкова хата його тата”, – розповідає Софія Павельчак. Наразі вони з сином опинилися на вулиці, у хату їх не впускають. Їм немає куди піти.

Жінка зауважує, у представників банку немає рішення суду, а лише договір іпотеки. До слова, “Компанія Рона” попросила віддати під заставу житло не лише пані Софії, запевняє жінка.

Представник банку “ПУМБ” Олександр Борисов розповів МІСТУ, що між банком та Софією Павельчак було укладено іпотечний договір. “Вона заклала цей будинок та земельну ділянку в забезпечення виконання зобов’язань компанією. 2016 року “Компанія Рона” припинила виконувати свої зобов’язання, 31 січня 2017 року на це приміщення було звернуто стягнення у порядку Закону. Фактично банк є власником приміщення 3, 5 років”, – пояснює Борисов.

Банк запропонував жінці, оскільки вона колишній власник майна, викупити приміщення, сторони домовилися. Жінка мала викупити житло, попередній договір щодо цього уклали 19 червня 2019 року. Тобто жінка зобов’язалася майно викупити.

У зв’язку з тим, що жінка порішила умови попереднього договору, не сплатила суму, а внесла 3 % суми. Договір закінчився позавчора – ми приїхали на своє майно встановити тут охорону, – каже Борисов.

З його слів, рішення суду на виселення з будинку непотрібно – житла та земельна ділянка вже власність банку.

На місце інциденту Софія Павельчак викликала поліцію, що нам у пресслужбі патрульної поліції підтвердили. Поліціянти взяли у жінки заяву та пояснення.

Представники банку надали їм документи.

Додамо, “Компанія Рона” фігурує у шахрайській схемі. Міжнародна компанія Hyundai Corporation, “Укрсоцбанк” і низка українських банків зазнали збитків на 30 млн доларів від шахрайської схеми цієї фірми.

Співзасновники ТОВ “Компанія Рона” за підробленими документами отримували кредити в фінансових установах на значні суми. Суть схеми в тому, що “Рона” оформляла кредити і міжнародні контракти на поставку товару, а поручителями за кредитами виступали компанії, які надавали під заставу об’єкти нерухомості, що існують тільки “на папері” і зареєстровані в державному реєстрі нерухомості за підробленими документами. При виїзді співробітників банку на огляд застави шахраї розміщували табличку з потрібним адресою застави. Детальніше тут: Франківські шахраї обдурили міжнародну компанію Hyundai та українські банки на $30 млн.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...