Франківці створили унікального робота для порятунку українських бійців

Спеціалісти франківської компанії “Валар” та учасники проекту з кількох українських міст працюють над створенням робота, який буде діагностувати поранення і самостійно лікувати поранених солдатів.

Проект “Ангел” від франківської групи ентузіастів, які називають себе науково-виробничим об’єднанням “Валар”, презентували громадськості сьогодні в Urban Space 100, – повідомляє “Курс”.

Цей проект може стати науковим проривом XXI століття, вважають спеціалісти галузі військової медицини.

Мета інженерів і конструкторів “Валару” – створити невеликого повнопривідного робота хірургічного призначення.

Менеджер проекту Ольга Клімків розповіла, що наразі команда працює над створенням 3-D прототипу та шукають інвесторів.

До комплекту робота “Анлега” входять: ріжучі інструменти, щоб мати доступ до рани, кілька мікрошприців, джгутів і комплект препаратів для зменшення болю і втрати крові.

Робот також оснащений “очима” — кілька мікровідеокамер різного діапазону. Та програмним забезпеченням зі штучним інтелектом для обробки зображень – для самостійного прийняття рішень.

“Це своєрідний трансформер, що “живе” на плечі у солдата”, — каже Ольга Клімків.

Штатне розміщення робота — ззаду в зоні шиї на одязі. Також він може “жити” у сумці-аптечці.

Робот націлений на солдата — відслідковуватиме стан його здоров’я і параметри навколишнього середовища: пульс, тиск, діяльність нервових клітин головного мозку, атмосферні умови тощо.

Якщо робот знаходить поранення, він самостійно пересувається по одягу бійця і оглядає травму. При потребі робот зможе самостійно зробити укол знеболювального чи заспокійливого препарату, продезінфікувати і закрити рану, накласти джгут.

Крім того, комп’ютерна система “Ангела” зможе через GPS повідомляти, де перебуває поранений і який його загальний стан.

Робот-“хірург” працюватиме на одному заряді протягом двох-трьох діб на полі бою.

Він важитиме до 1,5 кілограма і буде поміщатися на долоні дорослої людини. Спеціалісти планують випускати три моделі — від міні до максі.

За словами розробників, а проект курує директор науково-виробничого підприємства “Валар” Валерій Арциховський, на фінальній стадії реалізації проекту робота зможе придбати будь-хто, його вартість не перевищуватиме ціни середнього сучасного смартфону. Вони прогнозують, що робота-рятівника “Ангела” використовуватимуть і в інших професіях, які пов’язані із ризиком для життя людини.

Прогнозують, що український робот-трансформер з вбудованим штучним інтелектом та набором медичних інструментів стане повноцінним ангелом-охоронцем для бійців на полі бою — не тільки в Україні, а й в усьому світі. Наразі подібні розробки провадять також в США, Канаді, Великобританії, Ізраїлі та інших країнах Європи й Азії.

Співробітники науково-виробничого підприємства “Валар” за 17 років роботи створили більше 60 проектів для потреб армії і поліції. Найбільш відомі військові розробки  — РПГ “Валар”, комплекси “Шторм”, “Чорний дятел” та інші.

Презентували проект “Ангел” на батлі стартапів “Час відростити ріг”, який сьогодні відбувся в Івано-Франківську. Під час батлу, що його організувала платформа “Стартап Нетворк”, за приз в 10 тис. доларів від “Укрсиббанку” замаглися 10 проектів з різних міст України.

Читайте також: Танці, курси та лабораторії. Франківський “Промприлад” планують відновити за німецьким зразком. ФОТО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...