З нагоди Всесвітнього дня боротьби з малярією в ІФНМУ розповіли про особливості цього захворювання. ФОТО

25 квітня традиційно відзначають Всесвітній день боротьби з малярією.

Україна не відноситься до регінів, для яких характерне це захворювання, але… Є 25 країн Африки, Азії, Південної Америки, де малярія звичне захворювання, що передається через укуси малярійних комарів (Anopheles). Саме звідти туристи або заробітчани привозять в Україну небажаний для здоров’я сувенір, повідомляють у  прес-службі Івано-Франківського національного медичного університету.

За останній рік у світі захворіли на малярію близько 212 млн. осіб, з них 450 тис. померли. В Україні на рік реєструють від 40 – до 60 випадків малярії. Доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ІФНМУ Тарас Кобрин  розповідає:

«Це люди, які привозять захворювання зі собою. Або наші громадяни, які їздили в ті країни, де зустрічається малярія, або туристи, або іноземці, які приїхали до нас на навчання чи на роботу».

Цікавий факт, у людей, які проживають у регіонах, де розповсюджене це захворювання, еритроцити мають трохи іншу форму.

«Збудник не може потрапляти в середину еритроцита. Це так звана серповидноклітинна анемія,» –  каже науковець.

Коли ці люди живуть у своїх кліматичних умовах – усе добре, але, коли потрапляють в інше середовище – починається гемолітична анемія. Так було з 2-ма студентами ІФНМУ. Їм довелось пройти курс лікування.

“В Івано-Франківській області теж трапляються випадки малярії.Це є завізні видки. За минулий рік не було хворих на малярію, а у 2015 – 2 особи. Від людини до людини захворювання не передається, а комар Culex pipiens, який водиться в нас теж його не переносить. Однак в Україні уже появився Anopheles. І якщо, наприклад, є хворий комар і сприятлива кліматична температура у південних і східних областях країни, то все можливе…До речі, колись в Україні була малярія. Але коли осушили болота, то вона знищилась”, – продовжує Тарас Кобрин.

Щодо профілактики, то вакцини немає. Але є хіміопрофілактика. Її починають за 2 тижні до виїзду у регіон з малярією, раз на тиждень слід вживати препарат. Потім під час поїздки і після. Однак більшість із цих ліків в Україні не зареєстровані.

В ІФНМУ постійно ведеться санітарно-просвітницька робота. А усі іноземці, які приїжджають на навчання у медичний виш, упродовж першого місяці проходять обстеження на малярію. Якщо є випадки, що людина хворіла раніше на малярію – то 3 роки підряд раз на рік вона має обстеження. А також тоді, коли в неї піднімається температура. Так працюють не тільки інфекціоністи, але й інші лікарі, що працюють з хворими, які довго мають високу температуру.

Читайте також: 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...