Як у травні зміниться життя українців: нові комунальні нормативи, пенсії і субсидії

Мінімальна пенсія зросте з 1247 до 1312 гривень, а жителів змусять економити на комуналці.

Українцям перерахують пенсії і прожитковий мінімум. На даний момент українські пенсіонери отримують не менше 1 247 гривень, а з першого травня мінімальну виплати збільшать до 1312 гривень. Індексація також вплине на розмір субсидій. Крім того, вступлять в силу нові соціальні нормативи на опалення – їх значно скоротили. В результаті в жовтні (з початком нового опалювально сезону) за опалення з субсидією доведеться платити більше. Пише МІСТО з посиланням на сайт “Сегодня”. 


Субсидії і соціальні нормативи

В кінці опалювального сезону Кабінет міністрів прийняв рішення про перегляд соціальних нормативів на опалення. Субсидія призначається на соціальну норму, і цю соціальну норму з першого травня скоротили. Зміни українці відчують на собі вже в жовтні, коли розпочнеться опалювальний сезон 2017/2018.

Наприклад, минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні “комунальну знижку” нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу – це ще 204 гривні. У квартирі такою ж площею з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.

Нові нормативи дозволять державі заощадити на субсидії, а українців змусять економити, впевнені експерти. “Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решта люди повинні платити самі”, – сказав “Сегодня” директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН Валентин Землянський.

Крім того, в травні всі субсидії перерахують – “знижки” скоротять з урахуванням того, що за опалення платити не доведеться. Всім, у кого за шість минулих місяців набралася переплата за опалення, першого травня її просто спишуть. “Якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму еквівалентну 100 кубометрам газу. Якщо у вас переплата по центральному опаленню – всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету”, – пояснили “Сегодня” на гарячій лінії Кабміну.


Нові соціальні стандарти

З першого травня українцям проіндексують соціальні виплати: пенсії, прожитковий мінімум і пов’язані з ним нарахування. Наприклад, від розміру прожиткового мінімуму залежать виплати по втраті годувальника: від прожиткового мінімуму на дитину віднімають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю батькові-одинаку виплачують щомісяця.

Наприклад, сім’я з трьох осіб має сукупний дохід в чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривні. При цьому, до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривень. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень, якщо дохід сім’ї не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

В результаті індексації також виросте і мінімальна пенсія – з 1 247 до 1312 гривень. На 65 гривень підвищать всі пенсії за віком, за винятком виплат працюючим пенсіонерам. У той же час мінімальну зарплату українцям підвищувати цього року більше не будуть. Нагадаємо, з першого січня мінімалку підняли з 1600 до 3200 гривень.


До слова, в результату зростання прожиткового мінімуму розмір субсидії для сімей з безробітними скоротиться. З середини минулого року, якщо працездатний член сім’ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, враховують його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (з першого травня – 3288 гривень).

Презентують пенсійну реформу

Згідно з меморандумом України з МВФ, вже у травні уряд закінчить розробляти проект пенсійної реформи. На даний момент відомо про те, що пенсійний вік українців не чіпатимуть. Разом з тим кількість платників єдиного соціального внеску збільшиться (за рахунок тих, хто на даний момент має право не платити), трудовий стаж, якого бракує, можна буде купити (по 704 гривні за місяць).

Ще один важливий крок – осучаснення пенсій. Виплати українцям на заслуженому відпочинку перерахують з урахуванням нового розміру середньої зарплати. Приблизно п’ять мільйонів пенсіонерів отримають надбавку від 50 до 1000 гривень.

Ще одне можливе нововведення – пенсіонерам заборонять працювати. За словами міністра соцполітики Андрія Реви, торкнеться це не всіх українських пенсіонерів, а тільки “багатих”. Так, тисячі українців отримують пенсії більше 10 тисяч гривень, а окремі пенсіонери, наприклад, судді, на заслуженому відпочинку мають понад 200 тисяч гривень. Пенсіонерам з високими виплатами, припускають в міністерстві, можуть заборонити працювати (тоді доведеться вибирати: або зарплата або пенсія).

До слова, травневі вихідні в честь свят, можливо, в цьому році пройдуть останній раз. Згідно з розробленим Інститутом пам’яті оновленим календарем свят, вихідні дев’ятого і першого травня скасують. Цього року неробочі дні – перше і друге (понеділок і вівторок), а також дев’яте травня (вівторок).

Читайте також: У Залучанському інтернаті працівники закладу крадуть їжу та одяг у дітей-інвалідів. ВІДЕО 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...