Франківці здобули золоті медалі на чемпіонаті світу та Європи з гирьового спорту. ФОТО

Одразу п’ять золотих медалей привезли студент і викладач Івано-Франківського національного медичного університету з чемпіонату світу серед студентів та чемпіонату Європи серед юніорів, дорослих і ветеранів з гирьового спорту, які днями відбулися в угорському місті Печ.

Член збірної України, студент другого курсу Олександр Шваб взяв участь одразу в трьох змаганнях, і у всіх здобув перемогу. В рамках чемпіонату Європи хлопець заявився на змагання юніорів та дорослих. У цій номінації у ваговій категорії до 63 кг він зміг підняти дві 32-кілограмові гирі 51 раз. Цей результат став найкращим в обох вікових групах, та ще й дозволив нашому спортсмену виконати норматив майстра спорту міжнародного класу з гирьового спорту! Цим досягненням Олександр Шваб вписав своє ім’я в історію університету, адже це вперше ІФНМУ отримав майстра-міжнародника у цьому виді спорту.

На чемпіонаті світу серед студентів Олександрові Швабу теж не було рівних. Він підняв дві 24-кілограмові гирі 74 разів і показав найкращий результат. Тож до Івано-Франківська наш студент повернувся потрійним чемпіоном — світу серед студентів та Європи серед дорослих та юніорів. Про це повідомили МІСТУ у прес-службі ІФНМУ.

Тренер університетської команди з гирьового спорту, Заслужений майстер спорту України, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук виступив на чемпіонаті Європи серед ветеранів. У ваговій категорії до 70 кг вікової групи 55-59 кг він здобув перемогу і встановив світовий рекорд у поштовху довгим циклом двох гир масою 24 кг — 86 підйомів за 10 хвилин. Ще одну золоту медаль Роман Михайльчук здобув у командних змаганнях, перемігши в естафеті.

«Було дуже важко, але разом з тренером Романом Михальчуком ми наполегливо працювали для цього, — розповідає Олександр Шваб, показуючи десяток мозолів на руках. — На тренуваннях мені вдалося вийти на такий результат, тому я знав, що мені це під силу, але потрібно було дуже добре налаштуватися, розрахувати свої сили та дотерпіти до кінця. Особливо мене вразив виступ тренера. У такому віці бути в такій формі — це просто неймовірно. Не впевнений, що в такому ж віці зможу показати хоча б приблизно такий результат».

За словами Романа Михальчука, секрет його чудової форми у такому поважному віці — його вихованці. «Мене надихають наші хлопці та дівчата, — каже тренер. — Дивлюся, як вони займаються, і хочеться самому бути на такому ж рівні. Наставник вчиться у своїх вихованців, тому я дякую Олександру та всім нашим студентам, які приходять на тренування, працюють над собою і захищають честь нашого університету на змаганнях в Україні та за кордоном».

Спортсмен та його тренер дякують ректору ІФНМУ Миколі Рожку та завідувачу кафедри фізичного виховання та здоров’я Володимиру Левку за сприяння цій поїздці та всебічну допомогу в тренувальному та змагальному процесі.

 Читайте також: “Палайте, нехай ваше світло буде видно іншим”, – поет і видавець Малкович зустрівся з франківськими студентами

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...