Мед Атлант

У Долинській районній лікарні відкрили відділення гемодіалізу. ФОТО

Вчора, 22 травня, в Долинській центральній районній лікарні відбулося урочисте відкриття відділення гемодіалізу.

Розпочалось з молебня та освячення приміщення, яке провів медичний капелан о. Ігор Ліпчанський.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук зазначив, що відкриття відділення забезпечить ефективне лікування не тільки жителів Долинщини, але і мешканців Рожнятівського району та міста Болехова.

“Розвиток медичної галузі Прикарпаття посідає чільне місце у роботі обласної влади, – підкреслив очільник Івано-Франківщини. – Цьогоріч, завдяки консолідованим зусиллям та чітко окресленим пріоритетам, нам вдалося відкрити ряд медичних закладів та нових відділень. Відкриття відділення гемодіалізу у Долині дозволить наблизити медичну допомогу хворим з нирковою недостатністю жителям цього і сусідніх районів”.

За словами в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Стовбана, щорічно в області проводиться до 60 тисяч процедур гемодіалізу, витратні матеріали для проведення яких будуть закуповуватись за рахунок коштів, передбачених на реалізацію заходів обласної Комплексної програми “Здорове населення Прикарпаття 2013-2020”.

З державного бюджету на розхідні медичні матеріали у поточному році спрямовано кошти у вигляді медичної субвенції на суму понад 71 мільйон гривень, пише МІСТО з посиланням на сторінку Департамент Охорони Здоров’я у соціальній мережі Фейсбук.

Загалом вартість капітального ремонту відділення діалізу Долинської ЦРЛ становить 686 тисяч гривень. Меблі та кондиціонер придбано на суму 93 тисячі гривень.

Як повідомив головний лікар Долинської ЦРЛ Мирослав Вакалюк, наразі у відділені обладнано п’ять ліжок, де процедуру гемодіалізу проводитимуть для 24 хворих із хронічною нирковою недостатністю. Згодом заплановано доукомплектування відповідним обладнанням ще три ліжка.

Читайте також: На Городенківщині урочисто відзначили День святого Миколая Чудотворця. ФОТО 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...