У Франківську знайшли наріжний камінь першої в місті української церкви. ВІДЕО

В Івано-Франківську знайшли наріжний камінь першої в місті української церкви. Розшифровані записи здивували археологів : дата закладення каменя – 1670 рік.

Знайшли пам`ятний камінь під час реконструкції престолу в Архикатедральному соборі Воскресіння Христового. За написами на іншому боці каменю зазначено – сюди його вмурували на початку 20-го століття, інформує МІСТО з посиланням на Вежа.

Цікавим наріжний камінь є і з погляду вивчення імен, які існували в старовинному Станіславові. У 17-му столітті. На передній грані каменю викарбувано імена жертводавців – еліти станиславівського міщанства. Також звідси дізнаємося і прізвище майстра – Стефан Муляр.

Пам`ятний камінь залишається власністю церкви. З часом археологи планують виготовити його копії. Однією планують збагатити мистецький комплекс, що символізує будівництво першої української церкви в Івано-Франківську. Інша ж залишиться в Краєзнавчому музеї.

Перша українська церква була закладена в 1670-му році в Заболотівському передмісті. Як стало відомо з інформації на наріжному камені – мала святиня два титули – Воскресіння та Вовведення.

Читайте також: В Івано-Франківську з’явився мурал “Івано-Франківськ, якого вже не буде”. ФОТО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...