Соціолог пояснила, чому українці не виходять на масові протести
31 Грудня, 18:06
Поділитись статтею
Українці не готові виходити на акції протесту, тому що не мають лідерів.
Про це розповіла директорка фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна, передає УП з посиланням на “Громадське радіо“.
Я хочу сказати, що в нас немає популярних лідерів, тому що лідер серед лідерів Петро Порошенко має лише 10% підтримки, а це не те, що характерно для лідерів. Проте вище в нас немає. Далі – Михеіл Саакашвілі має 7%, і це серед тих, кого люди вважають політичним діячем 2017-го року, – сказала вона.
Дуже популярних лідерів в нас зараз немає, і це стримує протести, тому що одна з необхідних умов – це те, щоб люди вірили тим людям, які їх будуть виводити на площі. Зараз такого немає, – додала Бекешкіна.
Вона також заявила, що рівень протестної активності зараз не найбільший.
Ми ставимо це питання всі роки, скільки існує Україна, можливо, з 1998-99-го року, і тоді був дуже високий рівень протестної активності, людям роками не виплачували заробітні плати, але тоді не було ніяких масових виступів. Другий високий рівень протестних настроїв був у 2015-му році, коли рухнула гривня. Тоді начебто 40% збиралося брати участь у протестах, проте протестів теж не було, – розповіла соціолог.
І перед Помаранчевою революцією, і перед Революцією Гідності рівень протестних настроїв був не найвищим. Але 20% — це теж високий рівень, в нас стабільно високий рівень, можна сказати. Досить сказати, що і у 2004-му, і у 2014-му році брали участь в Революції 15% населення, і цього вистачило, – додала вона.
Поділитись статтею