Бюджет участі в Івано-Франківську збільшили до 2,5 млн гривень

Депутати міської ради проголосували за нову редакцію положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську.

Відтак, у 2018 році бюджет проекту збільшили до 2,5 млн. гривень, пише Побудовано.

В прийнятому положенні є три важливі зміни. Перша — тепер проекти ділитимуться на два види: великі (до 200 тис грн) і малі (до 50 тис грн). Важливо, що сума, яку відведено на великі проекти становитиме не більше 40% від загальної суми бюджету участі – 2,5 млн грн. Щоб подати великий проект треба буде зібрати 50 голосів однодумців, для малого — кількість залишиться, такою як і була — 15 голосів.

Другим важливим нововведенням стане те, що свої проекти тепер реалізовувати  на території не лише міста Івано-Франківська, а й у приміських селах — Вовчинець, Угорники, Крихівці, Микитинці, Хриплин.

І третя зміна — подавати свої проекти тепер зможуть не лише франківці чи мешканці приміських сіл. Проте право голосу, тобто безпосередній вплив на розподіл коштів громади, залишиться лише за мешканцями Франківська та приміських сіл.

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що це дозволить збільшити кількість цікавих проектів та залучити більше молоді.

Ніхто краще за мешканців не знає, чого бракує їхній вулиці, двору, району чи місту загалом. Бюджету участі — це можливість встановити поруч з домом такий дитячий майданчик, який хочете саме ви. Влучно підмітила одна з минулорічних авторів проекту “Бюджет участі — це бюджет бажань”. Й формуєте його саме ви, разом з однодумцями, — підсумував міський голова.

Та додав, що місту потрібно більше свіжих ідей. Незвичні вуличні меблі, мурали, цікаві місця для дітей та дорослих — це те, чого бракує нашому Івано-Франківську.

Запрошую всіх подавати для участі у цій програмі. Сподіваюся, що збільшення суми проектів дасть більше простору для креативних рішень звичних питань, — зазначив Руслан Марцінків.

Окрім того, положенням змінено термін прийому заявок — з 45 днів до 30. Адже тенденція така, що більшість проектів все одно подають в останній тиждень, а 50% від поданих проектів — в останній день.

Читайте також: На клумби, газони та квітники з міського бюджету Івано-Франківська виділяють майже 4 мільйони гривень

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...