Держстат оприлюднив статистику про масштаби бідності в Україні

Нормальне харчування та опалення недоступні для кожного четвертого українця. Про це повідомляє Держстат.

Ознакою нормального харчування в ЄС вважається вживання страв із м’ясом, курятиною, рибою чи їхніми вегетаріанськими замінниками хоча би через день.

Така “розкіш” виявилася недоступною для 24,5% наших співвітчизників. Крім того, 25,6% українців зазначили, що не мають засобів для підтримки комфортної температури в холодну пору року.

Проблема недоїдання гостро стоїть і в деяких країнах ЄС. У Болгарії з нею стикається 35% населення, у Румунії – 22%, в Угорщині – 19%. А ось у Швеції і Данії бідно харчується менше 2% жителів. З опаленням в ЄС ще складніше. На брак коштів скаржиться 39% болгар і по 29% литовців і греків.

Крім того, двоє з п’яти жителів України мають хронічні проблеми зі здоров’ям, також свідчать дані опитування, проведеного Держстатом. Гарним своє здоров’я назвало 43% респондентів, задовільним – 45%, а поганим – 12%. Крім того, 44% опитаних визнали, що мають хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям.

В цілому по Європейському Союзу гарне здоров’я відмічає 67% населення, задовільне – 24%, погане – 9%. Хронічні хвороби має 35% європейців. За кількістю людей, які вважають своє здоров’я гарним, Україна поступається усім 28 країнам ЄС. Близькі показники мають Литва, Латвія і Португалія, де частка “здорових” людей не перевищує 50%.

У той же час, 7 країн ЄС випереджають Україну за кількістю людей, які вважають своє здоров’я поганим. У Хорватії їх 19%, у Литві – 17%, а в Польщі – 14%.

Читайте також: Бажані пільги: як повернути право на отримання субсидій. ВІДЕО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...