Перекриті виходи і розставлені пости: у франківській поліклініці виявляли особливо небезпечні інфекції. ФОТО

Нудота, блювота, діарея і спрага… З такими “симптомами” до лікаря міської поліклініки № 5 звернулася “пацієнтка”. Так для медичних працівників Івано-Франківська розпочалося навчання з протидії поширенню особливо небезпечних інфекцій.

Саме так у Франківську навчали виявляти особливо небезпечні інфекції.

Таке тренувальне заняття проводиться щорічно, щоб лікарі не забули, як себе поводити при такій ситуації, для відпрацювання усіх алгоритмів дії і для координації усіх служб, задіяних для ліквідації особливо небезпечних інфекцій. Участь у ліквідації беруть: Державна установа “Обласний лабораторний центр”, швидка медична допомога і обласна клінічна інфекційна лікарня. При виявленні такого пацієнта лікар одразу повідомляє головного лікаря медичної установи. Керівник в свою чергу повідомляє своє безпосереднє керівництво: начальника управління охорони здоров’я, головного лікаря Станції швидкої медичної допомоги, Державну установу “Обласний лабораторний центр” і головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні. Далі відбувається відпрацювання алгоритму за встановленим порядком, – розповідає головний лікар КЗ “Міська поліклініка 5 Ольга Савчук.

Під час навчання після виявлення небезпечного пацієнта” в поліклініці одразу були перекриті виходи, розставлені пости, викликані спеціалісти, які провели огляд “пацієнта та подальшу транспортацію його і осіб, які перебували в контакті з “пацієнтом”, до інфекційної лікарні.

Такі навчання для медиків є дуже важливими – адже медики мають бути готовими до дій в екстремальних умовах, надзвичайних ситуаціях. В даному випадку ми проводили тренування до дій при виявленні випадку холери. Адже холера з 1994-1996 років вкорінилася в Україні (Миколаївська, Донецька, Дніпропетровська області, де практично щорічно у воді відкритих водойм виявляють збудника холери).
Крім того, з червня розпочинається відпочинковий сезон – величезна кількість дітей і дорослих відпочиватиме на морському узбережжі Чорного і Азовського моря. Тобто, холера – це реальна ситуація для нас. Медики мають бути готовими і до діагностики хвороби, і до дій на прийомі такого пацієнта». Готовими мають бути і працівники “швидкої допомоги” та інфекційної лікарні, – наголошує керівник управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко.

Читайте також: Вночі на Пасічній водій збив велосипедиста і втік, потерпілому шукають донорів крові. ФОТО/ВІДЕО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...