У 2017 році в економіку Прикарпаття вкладено понад 800 мільйонів доларів країнами ЄС

Країни Європи і країни Європейського Союзу зокрема, упродовж ряду років є основними партнерами області у зовнішньоекономічній діяльності підприємств Прикарпаття. Вони займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини.

На кінець 2017 р. в економіку області з початку інвестування нерезидентами країн ЄС вкладено 831,7 млн дол США прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або 91,5% загального обсягу, у тому числі протягом останніх п’яти років ними інвестовано 407,5 млн дол (89%), інформує прес-служба Головного управління статистики.

Із 49 країн-інвесторів області майже кожна друга є країною ЄС. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 458,4 млн дол  США, Нідерландів (208,9 млн дол ), Польщі (39,7 млн дол), Данії (31,7 млн дол), Німеччини (28,3 млн дол). Цими країнами залучено майже 85% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС за весь період вкладень.

Для іноземних інвесторів найбільш інвестиційно привабливими є підприємства переробної промисловості, в які вкладено три чверті загального обсягу інвестицій з країн ЄС, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (11,1%), сільського, лісового та рибного господарства (8,4%).

Важливим сегментом співпраці області з країнами Європи є зовнішня торгівля товарами та послугами. До країн Європи суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у 2017р. відвантажено товарів на 419,2 млн дол США, отримано з Європи – на 372,3 млн дол США, що перевищило обсяги попереднього року відповідно на 23% та 20,7%.

У 2017 р. до країн Європи спрямовано 63% експорту усіх товарів, у т.ч. до країн Європейського Союзу – 61,9%, де понад 80% склали поставки до Румунії, Польщі, Чехії, Німеччини, Словаччини, Італії, Нідерландів, Латвії.

До країн ЄС відвантажували, в основному, механічні та електричні машини, деревину і вироби з деревини, продукти рослинного походження, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, мінеральні продукти. Слід зазначити, що у 2017 р. порівняно з попереднім роком значно збільшився експорт продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, мінеральних продуктів.

Імпорт з країн Європи становив 75,7% від загального обсягу, у т.ч. з країн Європейського Союзу 56,6%. Понад три чверті надходжень з цієї групи країн отримано з Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Угорщини, Чехії.

У структурі імпорту з країн ЄС вагомі обсяги припадали на механічні та електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, масу з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, недорогоцінні метали та вироби з них, текстильні матеріали та текстильні вироби.

Європейським країнам у 2017 р. надано майже 80% від загального обсягу експорту послуг, їх обсяги у порівнянні з 2016 р. збільшилися на 6,4%. Імпорт послуг з країн Європи становив 90,5% від загального обсягу та зменшився у порівнянні з попереднім роком на 12,1%.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...