Суд у справі Міхальця: засідання перенесли через неявку прокурора. ФОТО

Сьогодні, 9 липня, в Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд справи атовця Івана Чайковського проти екс-начальника Управління патрульної поліції в м. Івано-Франківську Дмитра Міхальця.

Нагадаємо,  востаннє засідання відбулося 15 травня і   на ньому допитали потерпілого. Потерпілий просить стягнути з обвинувачуваного 128 тисяч гривень моральної компенсації і матеріальних збитків.

Сьогодні,  9 липня, в суді мають  допитати свідків. Справу повинен був розглядати суддя Олег Лазарів.

Суддя повідомив, що з поважних причин немає прокурора.Тому суд відклали на 15 серпня, 10 годину.

Фото Дмитра Міхальця з Facebook

На фото Іван Чайковський. Фото з мережі.

Довідково у справі Міхалець-Чайковський від МІСТО:

30 січня у суді погодили порядок розгляду справи.

9 лютого слухання перенесли через відсутність захисника Дмитра Міхальця.

20 лютого у суді допитали потерпілого Івана Чайковського. Після цього суд перейшов до допиту свідка, але той не з’явився у залу. У зв’язку з цим, суддя переніс засідання на 15 березня.

Що стало причиною конфлікту між Міхальцем і Чайковським? МІСТО нагадує про інцидент, який переріс у судовий процес:

7 вересня до прокуратури звернувся громадянин Іван Чайковський щодо застосування до нього фізичної сили з боку начальника (Ред. –  тепер екс-начальника)   патрульної поліції Івано-Франківська Дмитра Міхальця. Того ж дня було порушене кримінальне провадження.

Екс-начальнику управління патрульної поліції у м. Івано-Франківську (Ред. –  тепер  УПП  в області)   повідомлено про підозру у перевищенні влади, тобто умисному вчиненні працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян та супроводжувалися насильством, болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями (ч. 2 ст. 365 КК України).

28 жовтня відбувся суд. До суду було скеровано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді застави, а також відсторонення Міхальця від займаної посади. У першій справі щодо обрання запобіжного заходу у виді застави суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль виніс ухвалу застосувати до начальника патрульної поліції Івано-Франківська запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Таким чином, Міхалець має з’являтися до слідчого прокурора на першу вимогу. Додамо, що прокурор просив застосувати запобіжний захід у виді застави розміром у 80 мінімальних зарплат. У другій справі суд ухвалив відмовити у клопотанні прокурора щодо відсторонення Міхальця від займаної посади.

Але після цього прокуратура подала апеляцію, вимагаючи відсторони Дмитра Міхальця від займаної посади.

Апеляційну скаргу прокуратури мали розглянути 7 листопада, проте через через відсутність на засіданні адвоката Міхальця, розгляд справи перенесли на 14 листопада. Апеляційний суд підтримав Міхальця: відмовив у клопотанні прокурора щодо відсторонення начальника патрульної поліції Івано-Франківська. Відтак, апеляційний суд залишив ухвалу міського суду від 28 жовтня без змін.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...