Сьогодні Всесвітній день зору: Як піші прогулянки та морква впливають на очі

Сьогодні відзначається Всесвітній день зору. За даними ВООЗ близько 300 мільйонів людей у світі страждають на цей недуг.

Серед них – 43% дітей, у яких виявлено різні порушення. Серед них: короткозорість (міопія), далекозорість (гіперметропія), астигматизм та інші.

Уляна Супрун спростовує міфи про зір:

“Не сиди близько до екрана телевізора, бо зіпсуєш зір!” – певне, ви часто чули це в дитинстві від заклопотаних батьків. Крім таких застережень вам могли також розповідати, що морква покращує зір, чи те, що не можна читати лежачи, бо це шкідливо.

Сьогодні існує безліч міфів та різних порад щодо зору та його лікування. Тому варто розібратись з найпоширенішими офтальмологічними міфами. Що впливає насправді на погіршення зору та є причиною появи хвороби очей?

Одна з реальних причин порушення зору – генетика. Фізіологічна причина короткозорості – неправильний розмір очного яблука та дефекти системи фокусування. Читання книжки чи сидіння перед екраном не можуть впливати фізіологічно, а спадковість на таке здатна, – зазначає Уляна Супрун у фейсбук.

Варто зрозуміти, що все складніше, ніж читання лежачи та споглядання монітору. Тому поїдання морки проблему не вирішує.

Традиційно, однією з причин погіршення зору вважають екрани телевізорів, монітори комп‘ютерів та дисплеї смартфонів. Насправді, науковці не знайшли зв‘язку між короткозорістю та часом, проведеним за моніторами ґаджетів.

Втім, не виключено, що ми можемо відчувати певні симптоми, як-от напруження, сухість очей чи подвоєння зображення. Але зазвичай ці симптоми тимчасові і не мають впливу на розвиток хвороб ока. В сукупності такі симптоми називаються комп‘ютерний зоровий синдром. Він часто зустрічається в користувачів комп’ютерів – по всьому світу їх мають близько 60 мільйонів людей.

Наукового підтвердження не знайшла також інформація, що шкідливо дивитися на монітори у темряві. Відповідно і читання при поганому світлі або ж лежачи – також не може призвести до хвороб очей.

Багато батьків вважають, що погіршити зір може сидіння на задній парті. Втім, бажання посадити дитину на першу парту – не виправдане. Дивитись на віддалені предмети – нормальна функція нашого ока, тому нашкодити зору задня парта не зможе. Сидіння ж за першою партою бажане дітям, що мають вади зору, які не підлягають корекції, – каже Супрун.

І нарешті про моркву. Справді, вітамін А бере участь у функціонуванні сітківки і його дефіцит може призвести до погіршення нічного зору. Втім, дефіцит має бути дуже великий, щоб мати якийсь негативний вплив. Але у зворотній бік це не працює, лікування проблем із зором поїданням кілограмів моркви не принесе результату. Те саме стосується і чорниці. Логічно, що ніякі біологічно активні добавки та фітопрепарати теж не матимуть жодного ефекту.

Наші очі дозволяють нам не губити з поля безліч дрібниць, але часто залишаються поза нашою увагою. Зменшити ризики погіршення зору можна, коли повноцінно та збалансовано харчуватись, позбавитися шкідливих звичок та слідкувати за вагою. Дослідження вказують на те, що міопія прогресує повільніше у тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі.

Лікарі радять не займатись самолікуванням, а в разі необхідності звернутись до фахівця.

Головне фото ілюстративне

Читайте такожНа Верховинщині постраждали туристи з Харкова

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Загрузка...
Loading...